• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Süheyl ÇOBANOĞLU
suheylc@yahoo.com
DERDİNİZ NE ???
24/09/2015
DERDİNİZ NE ???

18.09.2015

 

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara´da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) organize edilen "Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne ilişkin, "Bayrağını al gel teröre karşı yürüyelim dersen bu bir çarpıtmadır. Ortada bayrağa bir saldırı yok ki. Irkçılığı, faşizmi Kürtlere karşı körükleyebilecek tehlikeli bir çağrıdır. Kürtler nerede bayrağa saldırmış ki, sen ´bayrağını al gel Kürtleri protesto edelim´ diyorsun. Bu yanlıştır" ifadesini kullanmış. Figen Yüksekdağ ise, halkların kanının oluşturduğu bayrağı bir ulus adına başka bir ulusa karşı kimse kullanamaz" demiş !!!

Peki, pkk'lı teröristlerin katliam gibi cinayetleri protesto amacıyla yapılan bir yürüyüşte Türk Bayrağı kullanılmayacak ta ne kullanılacak? HDP'liler Türk Bayrağı taşınmasından neden rahatsız olurlar, dertleri nedir açıklayabilirlermi??? Vatandaşın da bunlara "sen teröristen yanamısın, bizden yanamısın" diye sorma hakkı doğar. PKK terör örgütü, sözde Kürtler adına yola çıkmış ama yıllardır, Kürt insanına, şiddet eylemleri ve katliamlarla her türlü kötülüğü yapmaktayken HDP/BDP neden terörle arasına mesafe koyamaz!!!

Türk Milleti, Kürtler adına eylem yaptığını söyleyen pkk'lı teröristlerin bunca vahşetine, ekonomik, sosyal ve siyasal alanda yarattığı tüm sorunlara, uyuşturucu, silah, insan gibi her türlü kaçakçılıklarına ve işledikleri tüm cinayetlere rağmen Kürt kökenli halka karşı nefret beslememiş, kin tutmamış, olaylardan onları sorumlu tutmamıştır. Şimdi Odalar ve Borsalar Birliğinin "teröre hayır, kardeşliğe evet" mitingine ve Türk Bayrağına karşı olumsuz bir tavır içine giren BDP/HDP'li siyasetçilerin, cinayetlerden, kaostan, terörden mi yana, yoksa insanlıktan, huzurdan, kamu düzeninden ve demokraisden mi yana olduklarına dair durumlarına açıklık getirmesi elzemdir.

Bir yandan barış lafını ağzından düşürmeyeceksin, öte yandan da terör örgütünün acımasızca işlediği cinayetleri, patlatılan yüzlerce kg ağırlıktaki bombaları, kamu binalarına, karakollara, askere, polise saldırıları, pusuları, yakılan, yıkılan şehirleri, açılan ve tuzaklanan hendekleri, ambulanslarave hastanelere dahi saldıranları, doktor hemşire kaçıranları görmezden gelip teröristlerin avukatlığını yapacaksın!!! Yok öyle yağma...

İstedikleri her şey yapıldığı halde hala daha istenen nedir? Kürtçeyi serbestçe konuşuyorsun, dergi, gazete, kitap , radyo, televizyonun var. İstersen Kürtçe özel kurs vs açıyorsun. Parti kurabiliyor, Kürtçe propaganda yapabiliyorsun. Şarkı, türkü söyleyebiliyor, film çevirebiliyorsun. Seyahat özgürlüğün var, Türkiye'nin her yerinde yerleşebiliyor, istediğin alanda iş ve ticaret yapabiliyorsun. Memur, asker, polis, savcı, hakim, belediye başkanı, kaymakam, vali, milletvekili, bakan, başbakan, cumhurbaşkanı olabiliyorsun. Şarkıcı, türkücü, artist olabiliyorsun. Şirket kurup, ticaret yapabiliyor, en pahalı yerlerde, daire, ofis, villa, yalı, çiftlik, tarla, bağ, bahçe vs. sahibi olabiliyorsun. Örf ananeni yaşamana, istediğin k ıyafeti giymene herhangi bir sınırlama yok. Dini vecibelerini yerine getirmene engel olan da yok... Kardeşilik deyince soğuk duruyor, Bayrak deyince rahatsız oluyorsunuz...

O zaman derdiniz ne, belanızı mı istiyorsunuz????

Önümüzdeki hafta idrak edeceğimiz Kurban Bayramımızı şimdiden kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Süheyl ÇOBANOĞLU
RUBASAM Bşk.V.

 924 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KADIN OLMAK ZOR - 08/03/2016
KADIN OLMAK ZOR
Al Sana Soykırım - 01/03/2016
Al Sana Soykırım
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz - 29/01/2016
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz
KOPMAYACAĞIZ - 26/01/2016
KOPMAYACAĞIZ
İSLAMI KUŞATAN FİTNE - 14/01/2016
İSLAMI KUŞATAN FİTNE
HANİ KARDEŞTİK !!! - 14/09/2015
HANİ KARDEŞTİK !!!
MEDENİYET DEDİĞİN... - 14/09/2015
MEDENİYET DEDİĞİN...
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ - 30/08/2015
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ
BİZ UYUDUK DÜŞMAN UYUMADI - 27/08/2015
BİZ UYUDUK DÜŞMAN UYUMADI
 Devamı