• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Süheyl ÇOBANOĞLU
suheylc@yahoo.com
PARANOYA MI ACABA!!!
01/12/2013
Geçmiş yıllarda terör eylemleri ve bölücü amaçlarının tehlikelerini anlatanları bazı kesimler “SEVR PARANOYASI” ile suçlarlardı. Bunu söyleyen bir kısım kişilerin gerçek amaçlarını gizlemek için kullanan örtülü ve sinsi bir vatan haini olduğunu, diğer bir kısmın ise eğer vatan haini değilse de ahmak veya bi-idrak olduğunu değerlendiriyorum. Ve de ısrarla “GÖZ OLANI BEYİN OLACAĞI GÖRÜR” diyorum.
Büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATAYÜRK, “Hangi istiklal vardır ki yabancıların nasihatlarıyla, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir”  demişti. Ey Türk Milleti, ey bu ülkenin mazlum ve mağdur insanları, ey sevgili kardeşlerim, dostlarım, vatandaşlarım, küresel güçlerin tezgahladığı oyunlara karşı lütfen uyanık olunuz. Varlığınız, kimliğiniz, kişiliğiniz, malınız, mülkünüz ve hatta canınızdan çok sevdiğiniz evlatlarınız ve geleceğiniz üzerine yapılan küresel planlar hayata geçirilmeye çalışılıyor.
Cinayet şebekesi ve uyuşturucu kaçakçısı Bölücü Terör Örgütü PKK’nın, “başka halklarla birlikte Kürtlerin de yaşadığı Türkiye’nin doğu ve güneydoğusu, Irak’ın kuzeyi, Suriye’nin kuzeydoğusu ve İran’ın kuzeybatısını kapsayan bölgede bir devlet kurmayı  amaçlayan yasadışı silahlı terör örgütü olduğunu yerel ve uluslararsı kaynaklar açıkça yazıyor. Bu amaçla söz konusu toprakların Türkiye sınırları dahilinde kalan kısmına sahip olabilmek için güvenlik güçleri, köy korucuları ve sivillere karşı silahlı eylem yapan yasadışı silahlı terör örgütüdür diyor wikipedia.org. Bunların, kanla irfanla kurduğumuz Cumhuriyetimize ve Türkiye’nin egemenliğine  yönelik tehdit olduğu apaçık ortada.

Buna rağmen “açılım süreci-çekilme süreci-barış süreci-çözüm süreci” vs denilerek yaratılmaya çalışılan havada, pkk’nın taleplerinin karşılandığı eylemlerine sessiz kalındığı, örgüt adına asayiş unsurları kurulduğu, vergi toplandığı, yol ve kimlik kontrollarının yapıldığı teröristlere genel affın konuşulduğu günlerdeyiz.

 

Yıllar boyunca PKK’nın kanlı terör eylemlerine kurban verdiğimiz, kaba tabirle “ne şehittir ne gazi, yok yoluna gitti niyazi” denilebilecek asker, polis ve sivil vatandaşlarımızın kemikleri sızlarken geride kalan ailelerinin içleri kan ağlamıyormudur???

 

Barış sürecinde hükümetin bebek katili teröristbaşıyla vardığı anlaşmaya göre yurtdışına çekilmesi gereken pkk’lı teröristler, geçen hafta Şırnak yakınlarında şantiye basarak 7 kamyon, 2 iş makinası ve 1 yakıt tankeri yaktılar. Adana’da belediye otobüsüne taş ve molotofla saldırdılar. Son olarak ta Nusaybin’de bir Jandarma konvoyuna saldırdılar. Çok şükür şehit falan yok... ama sonrasında yapılan açıklamalar çok düşündürücü...

 

PKK’nın haber ajansı ANF, “HPG, Mardin’in Nusaybin ilçesi kırsalında operasyona çıkan Türk ordusuna bağlı askeri birliklerin gerilla alanlarına yönelmesi üzerine “uyarı ve savunma amaçlı” ateş açıldığını duyurdu... Demek ki Türk Vatanı olmuş gerilla alanları, vah ki ne vah...

 

Genelkurmay Başkanlığı açıklamasında ise;  “Mardin İl Jandarma Komutanlığınca, saat 14:30 sularında, Mardin/Nusaybin Eskihisar Köyü bölgesinde, yol devriyesi maksadıyla görevlendirilen ve Nusaybin/Üçköy Jandarma Karakol Komutanlığı’nda bulunan iki adet Jandarma Özel Harekat Timi ve dört adet Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçtan oluşan unsura, görev dönüşünde, anılan bölgede pusu kurdukları anlaşılan bölücü terör örgütü mensupları tarafından, saat 15:20 sularında uzun namlulu silahlarla 100-150 el ateş açılmış, Açılan bu ateşe, meşru müdafaa kapsamında Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar üzerindeki makineli tüfekler ile derhal karşılık verilmiş, unsurlarımızın karşı ateşi üzerine terörist ateşi kesilmiştir. Konvoyun Üçköy Jandarma Karakolu’na dönüşünü müteakip yapılan kontrolde, unsurdaki üçüncü Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca 30 adet, dördüncü Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca ise 40 adet hafif silah mermisi isabet ettiği görülmüştür. Olayda personel zayiatı meydana gelmemiştir.”

 

Sayın Komutanım, sen Türkiye Cumhuriyetinin Genelkurmayısın. Neyin meşru müdafasını yapıyorsun. Yeniçağ gazetesinden Ümit Özdağ’ın yazdığı gibi “Türk topraklarında bir terörist örgütün pususuna karşı “meşru müdafaa hakkı” ne anlama gelebilir? PKK meşru mudur? Peki Genelkurmay Başkanlığı bu kara leke şeklindeki açıklamayı neden yapmıştır. Saldırıya uğrayan bir askeri birlik kendisini savunduğu zaman bile suçlu çıkmamak için  “meşru müdafaa” gerekçesine sığınmaktadır. Gelinen nokta budur. Tek vatan üzerinde tek meşru silahlı güç olur. İki meşru silahlı güç var ise iki vatan oluşmaya başlamış demektir.”

 

Türk halkını “pkk çekilecek, şehit haberleri değil barış gelecek, analar ağlamayacak” diyerek bir anlamda uyuşturan çalışmalar sonunda sanki TV’de dizi seyreder gibiyiz. Yahu kimsenin çekildiği falan yok, Başbakan erdoğan kendi ağzıyla açıkladı.Aksine adamlar kadrolarına binlerce yeni militan kattı. Eğitimlerini yapıyor,  araç, mühimmat ve malzeme eksiklerini tamamlıyor yani bir anlamda örgütü yenileyip güçlendiriyor.

 

Bölücü Kürtçülüğün bir strateji gereği bu eylemleri yaptığı açık. Çünkü 10 temmuz 2013 Kongra-Gel Kongresinde kabul ettikleri  “Tutum Belgesinde”  “halk serhildanlarının (ayaklanmaların) Türkiye’ye yayılması” ve “gerillanın aktif savunmaya her an hazırlıklı olması” eylem tarzı olarak kararlaştırılmıştı.(sözde terör bitiyor ve teröristler çekileceklerdi...) Yani medyanın büyük bir kısımında yer alan barış vs gibi iri puntolu laflar sadece bizim vereceklerimize kamuflaj olan sözlerden ibaret içi boş ve anlamsız kelimelerden ibarettir.

Süheyl ÇOBANOĞLU

 

RUBASAM Bşk.V.
957 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KADIN OLMAK ZOR - 08/03/2016
KADIN OLMAK ZOR
Al Sana Soykırım - 01/03/2016
Al Sana Soykırım
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz - 29/01/2016
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz
KOPMAYACAĞIZ - 26/01/2016
KOPMAYACAĞIZ
İSLAMI KUŞATAN FİTNE - 14/01/2016
İSLAMI KUŞATAN FİTNE
DERDİNİZ NE ??? - 24/09/2015
DERDİNİZ NE ???
MEDENİYET DEDİĞİN... - 14/09/2015
MEDENİYET DEDİĞİN...
HANİ KARDEŞTİK !!! - 14/09/2015
HANİ KARDEŞTİK !!!
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ - 30/08/2015
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ
 Devamı