• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Süheyl ÇOBANOĞLU
suheylc@yahoo.com
GÖRMEDİM, DUYMADIM, BİLMİYORUM
28/06/2013

Hükümet açılım sürecini başlattığında kan akmayacak, şehit haberleri gelmeyecek, analar ağlamayacak, barış ve huzur gelecek, her şey daha iyi olacak ve Türkiye uçacak deniyordu.Fakat aradan bunca zaman geçmesine rağmen Başbakanın akillerle yaptığı toplantıda belirttiğine göre teröristlerin çekilme süreci henüz %15 düzeyindeymiş.Ayrıca Lice’deki yayla şenliklerinde ellerinde silahlarıyla askerlerin gözü önünde köylere inip resim çektirmeleri, araç yakma, yol Kesme, Komutanları taşıyan helikoptere silahlı saldırı, adam kaçırma eylemleriyle Cizre’de törenle diploma alan, resmi geçit yapan ve şehir içinde üniformalarıyla araç ve kimlik kontrolu yapan pkk asayiş kuvvetlerinin basına yansımasıyla işin zannedildiği gibi olmadığı görüldü.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde pkk’ya ait olan 2 milyon 10 bin kök hintkeneviri ele geçirildiği, 40 ton tutan bu esrarın piyasa değerinin 40 milyon TL olduğu açıklanmış. Teröristler çekiliyoruz uyutmacasını sürdürürken bir yandan da uyuşturucu piyasasından elde ettiği gelirden vazgeçmiyor.Rakamlar dudak uçuklatacak derece büyük!!!

BDP.liler Diyarbakır’da 15-16 Haziran tarihinde gerçekleştirilen “Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansında” alınankararların hayata geçirilmesi için “Kürtlerin tamamını temsil edecek bir komite, meclis ya da komisyon” kurma kararı alacaklarını belirtmişler!!! Ne ayak bu iş???

Akillerin hazırladığı raporda; “yeni Karakol yapımları durdurulsun, bebek katili apoya teröristbaşı denilmesin ve de serbest bırakılsın, pkk.lılara af çıkarılsın, eyalet sistemi getirilsin, Türkiye milletvekilliği olsun, Seçim barajı kaldırılsın.Siyasi Partiler Kanunu değiştirilsin, Şeyh Said, Saidi Nursi, Seyyid Rıza’ya itibarları iade edilsin, “Türk Bayrağı-Türk Milleti-Ne Mutlu Türküm Diyene-Bir Türk Dünyaya bedeldir-Türk’ün Türkten başka dostu yoktur” gibi kalıplaşmış deyimlerden vazgeçilsin, Tek din, dil gibi söylemlerden vazgeçilsin, Anadilde eğitim olsun. Sürece zarar veren televizyon dizileri kaldırılsın” şeklinde sıraladıkları taleplerin hayata geçirilmesini buyurmuşlar!!!  Ve de “Hiç kimse boşu boşuna dağa çıkmadı” diye eklemişler

Çok sık kullanıldığı için özür dilerim ama, “yüz vermeye deliye……”  şeklinde başlayan meşhur bir atasözümüzü hatırlatmak isterim.Bunların psikolojisi budur, ne verirseniz verin daima daha fazlasını isteyecek, her şeyinizi hatta canınızı verseniz de tatmin olmayacaklardır.

BDP cephesine göre süreç işliyor ve PKK  “çekilmeyi”  kapsayan birinci aşamayı yerine getirdi. Başbakan Erdoğan ise akil insanlar toplantısında PKK´nın şimdiye kadar yüzde 15´inin çekildiğini söyleyerek birinci aşamanın bitmediğini ortaya koydu.

Tüm bunlar olurken hükümet derin bir sessizlik içinde adeta “görmedim, duymadım, bilmiyorum” der gibi!!! Daha önce yazıldı ve konuşuldu ama geçmiş geleceği aynasıdır derler.Bundan sonrasını görmek için 100 yıl önce Balkanlarda yaşananlara iyi bakınız. Sanki o zamanları yeniden yaşıyormuşuz gibi şablon aynı.

Bilginiz olsun;

- Barzani güçleri Irak’ın kuzeyinde Türkmenleri kaçırtarak  homojen bir Kürdistan yaratabilmek amacıyla Türkmenlere uyguladığı baskılara ilave olarak şimdi de Kerkük’te Türklerin evlerini yıkmakta.

- Irak’ın Selahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde yaşayan Türkmen Kardeşlerimize yapılan terör saldırısıyla, Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı ve Selahattin İl Meclisi Üyesi Ali Haşim Muhtaroğlu ve yanındaki birçok kardeşimiz şehit oldu.”

-Soykırım diye yaygara yapanlara “1944 yılında Yunanistan’da Çamerya bölgesinde yaşıyan Arnavut sivil halktan 3242 kişiyi katlederek yaptıkları soykırımı” da hatırlatmak isterim.Ayrıca 745 kadına tecavüz edilmiş, 76 kadın kaçırılmış, 32 bebek katledilmiş, 68 köy yıkılmış, 5800 ev ve ibadethane yakılıp tahrip edilmiş ve ardından hayatta kalabilen Müslüman Arnavutlar anayurtlarını terk etmek zorunda bırakılmışlardır…

                                               Süheyl ÇOBANOĞLU

                                               RUBASAM Bşk.V.

                                               www.rubasam.com1169 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KADIN OLMAK ZOR - 08/03/2016
KADIN OLMAK ZOR
Al Sana Soykırım - 01/03/2016
Al Sana Soykırım
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz - 29/01/2016
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz
KOPMAYACAĞIZ - 26/01/2016
KOPMAYACAĞIZ
İSLAMI KUŞATAN FİTNE - 14/01/2016
İSLAMI KUŞATAN FİTNE
DERDİNİZ NE ??? - 24/09/2015
DERDİNİZ NE ???
MEDENİYET DEDİĞİN... - 14/09/2015
MEDENİYET DEDİĞİN...
HANİ KARDEŞTİK !!! - 14/09/2015
HANİ KARDEŞTİK !!!
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ - 30/08/2015
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ
 Devamı