• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Süheyl ÇOBANOĞLU
suheylc@yahoo.com
POLİS, ÇEKİL YOKSA MÜDAHELE EDERİZ !!!
14/09/2013
Diyarbakır’da gösteri yapan PKK’nın sözde “Asayiş Timi”nin, kendilerini durdurmaya çalışan polise “çekil oradan yoksa müdahale ederiz!” diye bağırdığı, “ haberini okuyunca bugüne kadar verilen bunca şehite ve ülkemizin heba edilen kaynaklarına acıdım. Gülermisin ağlarmısın, takdir sizlerin…PKK terör Örgütünün bu şovuna polisin seyirci kalması da işin acı tarafı… 
                Gazetelerde de yer alan istihbarat raporunda, KCK’nın çekilme sürecinin 1 Eylül’den itibaren durdurulmasına yönelik aldığı kararla ilgili ayrıntılı değerlendirmeler yer aldı. Raporda, çekilmenin 1 Eylül’de değil, Ağustos ayının ortasından itibaren durduğu kaydedildi. Bu süreçte çekildiği öne sürülen örgüt üyelerinin büyük kısmı Hakkâri bölgesinde konuşlandırıldı. Üyelerin bir kısmı da kırsaldan kentlere indi. Yaklaşık 600 kişi olduğu tahmin edilen çekilen örgüt üyelerinin büyük kısmı da, hasta ve yaşlı kişilerden oluştu…
                İstihbarat birimlerinin raporları, PKK’nın isyan ya da iç savaş hazırlığında olduğunu, askerin denetimsiz bıraktığı bölgelere siperler kazıldığını gösteriyor. PKK’nın, Faraşin Yaylası’nda büyük bir toplantı yaptığı, teröristlerin elebaşlarının şöyle dedikleri bildiriliyor: “Artık çekilme falan yok! 100 yıldan beri Kürtlerin en güçlü ve bilinçli olduğu günlerde yaşıyoruz. Bu gücü -Çözüm süreci- diye heba etmeyeceğiz. Artık dağda savaş bitti. Bundan böyle şehirlerde savaşacağız. Eylülün ikinci yarısı ve Ekim ayı, taarruzumuz öncesi son hazırlık safhamızdır. AKP hükümeti bu zamana kadar bir adım atmadı, Türk Hükümeti savaşmak istiyor. Buna karşı kendimizi savunacağız. Ge-rillayı durduruyoruz. Eğer operasyon yaptıklarını görürsek, bu operasyonlara karşı meşru savunmaya geçeceğiz” diyor.

                Terör örgütü elebaşılarından Bayık, “AKP hükümetinin seçimlere kadar sahte “çözüm” paketiyle halkı kandırmak istediğini, bu durumda savaşın daha da şiddetlenmesinin kaçınılmaz olduğunu” söylüyor.

                Adamlar göz göre göre tehdit ediyor ve Türkiye bir iç savaşa doğru gidiyor ama anlayan kim??? İnsiyatifin tamamen elimizden çıktığı, vehametin büyük olduğu, başka nasıl anlatılır acaba? Bölücü Terör Örgütü, söz verilen adımların atılmaması halinde yapacaklarını sıralamış;

-Yaklaşan yerel seçimler dikkate alınarak, partilerin bölge temsilcilerine yönelik tehdit ve şantaj girişimlerinde bulunulacak.
-Örgüt karşıtı açıklama yapan milletvekillerinin kaçırılmasına yönelik eylemler yapılacak.

-Diyarbakır Lice, Hakkari-Şırnak ve Van bölgelerinde Devlet kurumlarına silahlı eylem yapılması planlanıyor.

-Kırsal alanda inşa edilen terörist mezarlıklarının çevresine mayın yerleştirilerek, olası bir saldırı halinde mayınlar patlatılacak.

-Vergilendirme kapsamında ekonomik hedeflere ulaşmak için yoğun çaba sarfedilecek. Örgüte destek vermeyen işletmelere yönelik yaptırımlar uygulanacak.

-Çözüm sürecinin askıya alınması ile birlikte eşzamanlı olarak birden fazla askeri birliğe saldırıda bulunulması planlandı.

-Çekilen örgüt mensupları Hakkari Şırnak hattında yoğunlaştı. Olası bir durumda çekilen örgüt üyeleri yeniden Türkiye’ye girecek.

-Bazı korucuların silahları çalınarak suçlarda kullanılacak.

-Suriye’de savaşan örgüt üyeleri olası bir saldırı durumunda Türkiye’ye çağrılacak.

-Molotoflu eylemler siyasal konjonktüre göre artırılacak.

Narko-terör örgütü PKK, uyuşturucu, insan ve sigara kaçakçılığının yanı sıra, vergi adı altında haraç alıyor, gümrük kapılarından gelir sağlıyor. Bu yetmiyormuş gibi kendi güvenlik gücünü kuruyor, hatta yargılama bile yapıyor! Yani bölgede fiilen özerklik uyguluyor, devlet içinde devlet kuruyor! PKK, pazarlık sürecinde kendilerine verilen sözlerin tutulma zamanının geldiğini söylüyor. Atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş, biz ise halâ çözümden söz ediyoruz!

Devletin varlığı ve milletin bütünlüğüne kastedenlerin yanında, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili resmi törenlere protokol görevini yerine getirmek üzere katılan Cumhuriyet başsavcıları ile başsavcı vekillerinin, Türk Bayrağı veya askeri birlik sancaklarının geçişi sırasında ayağa kalkmamalarını bir TÜRK VATANDAŞI olarak kınıyorum, yazıklar olsun…

Süheyl ÇOBANOĞLU
RUBASAM Bşk.V.
www.rubasam.com1728 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KADIN OLMAK ZOR - 08/03/2016
KADIN OLMAK ZOR
Al Sana Soykırım - 01/03/2016
Al Sana Soykırım
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz - 29/01/2016
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz
KOPMAYACAĞIZ - 26/01/2016
KOPMAYACAĞIZ
İSLAMI KUŞATAN FİTNE - 14/01/2016
İSLAMI KUŞATAN FİTNE
DERDİNİZ NE ??? - 24/09/2015
DERDİNİZ NE ???
MEDENİYET DEDİĞİN... - 14/09/2015
MEDENİYET DEDİĞİN...
HANİ KARDEŞTİK !!! - 14/09/2015
HANİ KARDEŞTİK !!!
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ - 30/08/2015
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ
 Devamı