• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Süheyl ÇOBANOĞLU
suheylc@yahoo.com
SEN SÖYLE SEN İŞİD
23/06/2014
SEN SÖYLE SEN İŞİD

Meclis Genel Kurulu´nda, MHP´li Sinan Oğan, IŞİD´in Musul kentini ele geçirdiğini hatırlatarak "Besleyip büyüttüğünüz IŞİD terör örgütü Musul Başkonsolosluğumuzun etrafını sarmış. Haberiniz var mı? Türkmenler orada kan ağlıyor." demesi üzerine AKP Ordu Milletvekili İhsan Şener "Atma, delilin var mı delilin, safsata bunlar" demesinin ertesi günü Musul Konsolosluğumuz işgal edilerek, korumakla görevli 30 özel Harekat Polisi dahil 49 görevlimiz rehin alındı. İnsanların yatak odalarına kadar mahrem görüntülerini kaydeden, koskoca TSK'nın harp planlarına nüfuz edebilen, ortam dinlemesiyle sokakta iki insanın konuşmasını dahi kaydedebilen,Dış İşleri Bakanının katıldığı 3-5 kişilik çok gizli olması gereken toplantıyı dahi dinleyebilen Türkiyemizde devletin anlı şanlı istihbarat birimleri neredeydi acaba???

Gaflet kaderimi acaba? Çünkü Balkan Ülkelerinin savaş hazırlığında olduğu Avrupa gazetelerinde yer almaktayken Musul'daki gibi Osmanlı Dış İşleri Bakanı Noradunkyan Efendi "Balkanlardan imanım kadar eminim" diyordu... Bugün de İktidar milletvekilleri kedilerini uyaran MHP milletvekilini hafife alacaklarına keşke işi ciddiye alıp Konsolosluk personelinin tahliyesini düşünselerdi.

IŞİD müftüsü "Irak Başbakanı Nuri el maliki yanlısı güvenlik güçlerinin eş ve kızlarının militanlar için "helal" olduğuna dair fetva yayınlamış." Bunu onaylamayan birçok sünni imamın kurşuna dizilerek idam edildiği de haberlerde yer alıyor.

Allahüekber diyerek insanların kafalarını kesen, ciğerlerini çıkarıp yiyen son derece vahşi ve acımasız El Kaide çizgisindeki Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü, insanlık alemini dinimizden nefret ettirerek islamiyet karşıtlarına hizmet etmiştir. Bu anlayışın islamı aşağıladığını, dünya kamuoyu önünde küçük düşürüp tiksinti ve nefret yarattığını, hoşgörü ve sevgi dini olan gerçek islamın bu olmadığını kabul ediyorsak din adına katliam yapan bu vahşileri durdurmak için herkesin el birliği yapması şart.

Suriye ve Irak'tan sonra sıra Türkiye'de, İstanbul'u alacağız diyen IŞİD'cileri sünni İslam diyerek hoş görmek mümkün olabilirmi?

KERKÜK

Musul'un İslamcı Teröristlerin eline geçmesi üzerine Kerkük'ten çekilen Irak Ordusunun boşalttığı bölgeyİ IKDP'ye bağlı peşmergeler doldurarak Kerkük'ü ele geçirmişlerdir. KDP Dış İlişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami, IŞİD tehdidi sürdükçe ve Irak Anayasasının 140'ncı maddesi uygulanmadıkça Kerkük'ten çıkmayacaklarını söylemiş. Irak Bölgesel Kürt Yönetimi de Kerkük Petrolüne el koymuştur. Böylece yıllarca kırmızı çizgimiz olan Kerkük bir oldu bittiyle Kürtlerin denetimine geçmiştir. Bizim değerlerimizin bir bir elimizden çıktığını düşünürsek dünya liderliğinimiz içi boş bir böbürlenmemi acaba diye düşünmeden edemiyorum.

TÜRKMEN KATLİAMI

Irak'lı Türkmenler yurtlarından sürgün ediliyor, çoluk çocuk demeden katlediliyorlar. Sadece Telafer'de yaklaşık 150 bin Türkmen evlerini terketti. Fanatik sünni islamcılar, "Onlar Müslüman değil Şii" diyerek katledilmelerini caiz görüyorlar. Mısır'da, Suriye'de ölenlere gözyaşı döken, Somali'de, Açe'de olanlara kayıtsız kalamayıp feryat eden yetkililerimizin aynı hassasiyeti Türkmenlere de göstermesini bekliyoruz. Öz be öz kardeşimiz olan Irak'lı Türkmenler'e karşı onlar Şii diyerek duyarsız kalamayız.

SÜNNİ-Şİİ SAVAŞI

Bugüne kadar vatan kültürü geliştirememiş olan Irak'ta aynı dine mensup olmalarına rağmen Sünni-Şii ayrımı giderek keskinleşmektedir. Saddam zamanındaki Sünni hakimiyeti ABD işgali sonrasında Şii iktidarına dönüştü. Son gelişmeler üzerine Irak'lı Şii dini lider Ayetullah Ali el Sistani'nin Şiileri silahlanmaya çağırmasıyla iş daha da alevlenmiş ve devlet güçleri dışındaki 11-12 silahlı gurubun varlığıyla Şii-Sünni savaşına dönüşme ihtimali ortaya çıkmıştır. Sykes-Picot anlaşmasıyla Ortadoğuda kurulan düzen 100 sene sonra çatırdamakta ve ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesiyle başlayan kanlı bir süreç yaşanmaktadır. Kimlikler üzerinden yapılan siyasetin faturası kan ve göz yaşıyla, bir çok cana malolmuştur. Aynı şeyi Türkiye'de denemeye çalışan PKK ve uzantısı BDP'ye ders olur inşallah. Çünkü oluşacak kan denizinde onlar da boğulmaktan kurtulamayacaklardır.

KUMPAS

AYM kararı gereğince İstanbul 4.Ağır Ceza mahkemesi Balyoz sanıklarını tahliye ederek bir haksızlığı düzeltti. Dava yeniden görülecek, inşllah sonu hayırlı olur. Tahliye olan subayların yayınladığı bildirnin bir bölümünü sizlerle paylaşıyorum. Haklı olup olmadıklarına kararı siz verin. "Devletin tüm kurumlarına sızarak paralel bir yapı haline gelen kumpas çetesi, cumhuriyetin değerlerini, vatanın birlik ve bütünlüğünü yok etmek için kendisine engel gördüğü Türk Silahlı Kuvvetleri'ni mensuplarıyla birlikte ülkemizin tüm aydınlarını hedef alarak emperyalist güçlerin amaçlarına hizmet etmiştir. Bu kumpasların sonucu çok gizli savaş planları ortaya saçılmış, vatanın bekası, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin moral ve değerleri yok edilerek iradesi sekteye uğratılmış, Türkiye'nin ulusal güvenliği ülkemizin bağımsızlığı vatanımızın birlik ve bütünlüğüyle bayrağımızın kutsallığı tehlikeye atılmış, açıkçası vatana ihanet suçu işlenmiştir."...

CUMHURBAŞKANI

Ağustos 2014'te doğrudan halkın oylarıyla Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. CHP-MHP çatı aday olarak Sn.Ekmelettin İHSANOĞLU'nu deklare etti. Herkes kendince yorumluyor, itirazlara rağmen bence de uygun bir isim. Siyasi geçmişi yok, sokağa hakim değil, vs. gibi eleştirilere itibar etmeyin. Dürüst, görgülü, kültürlü, uluslararası saygınlığa sahip, devlet adamı niteliği olan, vizyoner, ılımlı ve ayrıştırıcı değil birleştirici bir kişiye vatandaş neden oy vermesin. Hergün bağırıp çağıran, vatandaşlarını azarlayıp tokatlayan, yediğine içtiğine aklına gelen herşeyine karışan biri olmak zorundamı?

Ordunun, yargının, eğitimin ve hatta ibadethanelerin bile saygınlığına gölge düşürülmüş durumdayken inşallah seçim sürecinde siyaset uğruna Cumhurbaşkanlığı makamı rencide edilip yıpratılmaz.

Sn.Cumhurbaşkanı GÜL, "memleketin kıymetini bilin" derken çok haklıydı. Dinci siyasetle, parelel yapılarla ülkemizin geldiği durumu ve Irak'ta, Suriye'de, Mısır'da yaşananları görüyoruz. Ülkenin dengeleriyle oynanırsa olacağı budur. Allah bizi korusun ama gittiğimiz yol endişe yaratıyor.

Süheyl ÇOBANOĞLU
RUBASAM Bşk.V.1548 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KADIN OLMAK ZOR - 08/03/2016
KADIN OLMAK ZOR
Al Sana Soykırım - 01/03/2016
Al Sana Soykırım
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz - 29/01/2016
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz
KOPMAYACAĞIZ - 26/01/2016
KOPMAYACAĞIZ
İSLAMI KUŞATAN FİTNE - 14/01/2016
İSLAMI KUŞATAN FİTNE
DERDİNİZ NE ??? - 24/09/2015
DERDİNİZ NE ???
HANİ KARDEŞTİK !!! - 14/09/2015
HANİ KARDEŞTİK !!!
MEDENİYET DEDİĞİN... - 14/09/2015
MEDENİYET DEDİĞİN...
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ - 30/08/2015
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ
 Devamı