• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Faaliyet Raporu

RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

(2017-2020 DÖNEMİ)

5.DÖNEM FAALİYET RAPORU

 09 ARALIK 2017 tarihinde yapılan 5.Olağan Genel Kurulda seçilen Yönetim Kurulumuz tüzüğümüz hükümlerine göre görev dağılımı yaparak kendi içinde teşkilatlanmıştır. İlk etapta Genel Başkanımız Sn.Kamuran ATAKAN beyin federasyonumuzun kullanımına sunduğu, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuza yakışan, faaliyetlerimizi ve toplantılarımızı yaptığımız toplantı salonu, yönetim katı, kütüphane ve gerçekleştirmeyi düşündüğümüz Rumeli müzesini de içine alan Bayrampaşa’daki 4 katlı Genel Merkezimize taşındık.

Bu süre içinde Ortak aklın ve sağduyunun sesi olmaya çalıştık. İnsanımızın ve ülkemizin yararı için gelişmeleri izleyip değerlendirerek Balkan Ülkeleri ve yurt içinde yürütülecek çalışmalar hakkında geniş bir perspektifle vizyon geliştirmeye odaklandık. Üye Derneklerimizle koordinasyon toplantılarını müteakiben Balkan ülkelerinde yaşayan ve Türkiye’ye göç etmiş  olan kardeşlerimizin temel sorun ve ihtiyaçlarının neler olduğu tespit edilerek bunlar üzerine odaklandık.
 
Bu dönemde Geleneksel İftarımız Programımız ve Beylikdüzünde gerçekleştirdiğimiz Rumeli Balkan tanıtım günleri faaliyetlerin yanında Rumeli’nin enleri ödül törenimizi de gerçekleştirdik.Yine bu dönemde Çeşitli kamu kurum ve siyasilere ziyaretlerimiz oldu.TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop,CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yılmaz Büyükerşen ,milletvekilleri,siyasiler akademisyenler ziyaretimize geldiler. Milli birlik ve beraberlik günlerimizde kutlamalarımız ve gerektiğinde duyurularımızla camiamızı bilgilendirdik. Yönetim kurulumuz ve federasyonumuz çatısı altında bulunan derneklerimizle birlikte tek güç odaklı olarak hareket etmeğe önem verdik.

Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da 2020 Mart ayından itibaren hayatlarımızı tümden etkileyen COVID-19 pandemisi ile mücadele ederek 1 yıl geçirdik.Pandemi dönemi süresince zorunlu olarak faaliyetlerimize ve etkinliklerimize ara vermek zorunda kaldık.2020 yılı sonunda yapmamız gereken genel kurulumuzu erteledik.

Pandemiyle yaşamayı öğrendik. Evden çalışmaya ve bazı üye derneklerimizde olduğu gibi video konferanslar aracılığıyla toplantılara katılmaya da alıştık. Dijital teknolojilere kısa zamanda uyum sağladık.
 
Değişen koşullara adapte olarak Federasyonumuzun tüm idari işlerimizin yanında kurulacak kütüphanemize bağışlanan ve yeni alınan yüzlerce  kitaplarımızı kayıt edip, kategorilere ayırarak bu dönemi değerlendirdik.

Yine bu dönemde Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuz organizasyonu ile Gostivar Devlet Hastanesinin talebi üzerine  Sağlık ve temizlik malzemelerinden oluşan yardım malzemeleri özel izinlerle Kuzey Makedonya-Gostivar’a ulaştırmayı başardık.

2020 yılında Federasyonumuzca pandemi kuralına uyularak gerçekleştirdiğimiz asgari ziyaretler yanında ziyaretimize gelenler oldu. Bu fırsatla Federasyonumuz faaliyetleri ve projelerini kişi ve kuruluşlar ile paylaşma fırsatı bulduk.

Tüm bunların yanında bu dönemde COVID-19 pandemisi sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi birçoğumuzun yakın çevresinden, camiamızdan hastalananlar ve maalesef vefat edenler oldu.Vefat edenlere Allah’tan rahmet,yakınlarına başsağlığı ve sabırlar, tüm hastalarımıza acil şifalar dilerim.

Değerli Yönetim Kurulu Üyelerimiz,Dernek başkanlarımız ve yönetim kurulu üyeleri,saygıdeğer hazirun;

2017-2020 yılları arası 5.Dönemimizde, faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde başta Yönetim Kurulu üyelerimiz ile Üye Dernek Başkanlarımız ve yönetimleri hep yanımızda olmuşlardır, kendilerine teşekkür ederiz.

2020-2023 6.Döneminde oluşacak yeni Yönetim Kurulu ile kaldığımız yerden yine hep birlikte daha güzel projeler ve faaliyetlerimizle devam edeceğimize inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle saygılarımı sunarım.
 
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu
Genel Başkanı
KAMURAN ATAKAN