• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Süheyl ÇOBANOĞLU
suheylc@yahoo.com
ÇIĞLIK
12/05/2014
ÇIĞLIK

Cezaevinde beyin kanamasından ölen Balyoz davasının hükümlüsü Emekli Deniz Kurmay Albay Murat Özenalp'in Kocatepe'deki cenaze törenine gelen Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent BOSTANOĞLU ve iktidarın cenazeye katılanlarca protesto edildiğini haberlerde izlerken Türkiye'nin geldiği noktaya çok üzüldüm.

Düşünebiliyormusunuz Peygamber Ocağı olarak adlandırılan ve Türk Milletinin güvencesi olan, disipliniyle ünlü koskoca Türk Ordusunun Deniz Kuvvetleri Komutanı, hem de bir Albayının cenazesinde yuhlanarak protesto ediliyor, nereden nereye!!! Protesto edenler, "son görevinizi değil, ilk görevinizi yapın" diye bağırıyorlardı.

Bu noktaya geliş 04 Temmuz 2003 tarihinde Amerikalı askerlerin Kuzey Irak'ta görev yapan Türk Özel Kuvvetlerine bağlı bir tim personelini gözaltına alıp, başlarına çuval geçirerek, Türk Ordusunu itibarsızlaştırma ve etkisizleştirme operasyonunuyla başlamıştı. Bu konuyla ilgili olarak Türkiye'den bazı siyasilerin ABD'den bu yönde destek talepleri olduğu ve olay sonrası gereken tepkinin gösterilmediği gibi iddialar olsa da ana fikirden uzaklaşmamak adına o konulara girmeyeceğim. Devamında ise Başbakan Başdanışmanı milletvekili Y.Akdoğan'ın "milli orduya kumpas kuruldu" ifadesiyle hükümet çevrelerince de kabul edilen, 2007'den beri Türk Ordusu üzerinde Ergenekon-Balyoz-Casusluk davası gibi yargı operasyonlarıyla yürütülen sürece tanıklık ettik.

Tutuklanmadan evvel Hint Okyanusu'nda görevdeyken haberi alan Murat Albay, dönüş yolunda birçok limanda durmalarına rağmen kaçmayı düşünmedi bile. Savcılık sorgusunda "Nasıl bu kadar başarılı olabiliyorsunuz? Birileri sizi bir yerlere mi getirmeye çalışıyor" diye sormuşlar. O da onlara "Bu kadar savcı varken, siz nasıl özel yetkili savcı olabiliyorsunuz. Sizi de birileri mi buraya getirdi?" sözleriyle yapılan abukluğu yüzlerine vurmuş.

Murat Albayın acılı eşi; "Kocamı ve arkadaşlarını orada resmen çürüttüler. Ben ve iki çocuğum bunu yapanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Allah hepsini bildiği gibi yapsın. Üç yıl boyunca TSK camiasından kimseden destek görmedik. Bakın cezalar onandı. Şu apartmanda kimse gelip kapımızı çalıp da "geçmiş olsun" demedi. Hükümetin "kumpas" söylemini samimi bulmuyorum. Bunların hepsi Başbakan'a anlatıldı. Başbakan bunu biliyordu. Ben süreçte kullanıldığımızı düşünüyorum. "Askerlere de yaptılar. Bize de kumpas kuruyorlar" demek daha inandırıcı olacağı için öyle söylediler. Eğer samimi olsalardı, bir gün içinde çözerlerdi. İçerideki subayları Abdullah Öcalan ile birlikte bir afla çıkaracaklarını biliyoruz. Beraat ettirmeyecekler ama o arada af çıkaracaklar" sözleriyle içini dökmüş.

Yılmaz Özdil köşesinde, tören için gelen askeri personelin üzüntüden başlarının eğik, sanıklardan daha hazin durumda olduklarını, cenazenin askeri cezaevine götürüldüğünü, kendi ordusu tarafından esir tutulan arkadaşları tarafından, askeri tören yapıldığını yazmış.
Kendi subayının cenazesinde yuhalanmak, vefat eden arkadaşlarının hakkını helal edip etmeyeceğini düşünürken, imamın sorusuyla cenazesinde hakkınızı helal etmeye utanmak...Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin. Koskoca Türk Ordusunu bu hallere düşürenler utansın.

Ömrünü terör örgütüyle mücadeleye adayan, vatan ve millete hizmetten başka amacı olmayan ve sahte delillerle hapislere tıkılan komutanları içerde çürürken vicdanları rahatsız olmayan bir milletin sonu ne olur bilemem!

"Paralel yapıya ilişkin temizlik" kararı alındığını müjdeleyen "yandaş medya" dikkat edecek olursa; bugün paralel yapı dedikleri oluşumlarla bağlantılı askeri personel dün ordudan ihraç edildiğinde karar metinlerine şerh koyulduğunu hatırlatmak isterim ki "dünün doğruları, bugünün yanlışları" olarak karşımıza bir daha çıkmasın...

Süheyl ÇOBANOĞLU
RUBASAM Bşk.V.1497 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KADIN OLMAK ZOR - 08/03/2016
KADIN OLMAK ZOR
Al Sana Soykırım - 01/03/2016
Al Sana Soykırım
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz - 29/01/2016
6-7 Eylül'ü biliriz de 29 OCAK'ı Neden Bilmeyiz
KOPMAYACAĞIZ - 26/01/2016
KOPMAYACAĞIZ
İSLAMI KUŞATAN FİTNE - 14/01/2016
İSLAMI KUŞATAN FİTNE
DERDİNİZ NE ??? - 24/09/2015
DERDİNİZ NE ???
MEDENİYET DEDİĞİN... - 14/09/2015
MEDENİYET DEDİĞİN...
HANİ KARDEŞTİK !!! - 14/09/2015
HANİ KARDEŞTİK !!!
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ - 30/08/2015
TOK, AÇIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ
 Devamı