RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU
FEDERASYONUMUZ ÇATISI ALTINDA VE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLDUĞUMUZ DERNEK VE BAŞKANLARIMIZ
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu
Genel Başkan
Kamuran ATAKAN
ÜYE DERNEK VE BAŞKANLARIMIZ
01. Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Genel Merkez)
-Adnan ŞAHİNLER
a)-Rumeli Türkleri Kültür ve Day. Derneği (Bayrampaşa Şb.)
-Metin ALTINTAŞ
b)-Rumeli Türkleri Kültür ve Day. Derneği (Kemerburgaz Şb.)
-Mualla ERİŞ
c)-Rumeli Türkleri Kültür ve Day.Derneği (Kağıthane Şb.)
- Samet KARABAŞ
02. İstanbul Trakyalılar Kültür ve D.Derneği
- Okan ÖZCAN
03. Esenler Rumelililer Sosyal Yard.ve D.Derneği
-Ekrem BEŞKARDEŞ
04.Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği (Zeytinburnu)
- Mehmet Ali VATANSEVER
05. Eyüp Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği
-Ayhan UYGUR
06. Gebze-Darıca Balkan Türkleri Yard. ve Kültür Derneği
-Mehmet MUTLU
07. Pirlepeliler Kültür ve Dayanışma Derneği
-İrfan BEŞKARDEŞ
08. Altaylardan Tunaya Göçmenler Derneği (GÖÇ_DER)
-İbrahim YILDIZ
09. Türkeli Yardımlaşma Derneği
- İ.Fatih ÖÇLÜ
10. Bulgaristan Türkleri Deliorman Kültür Derneği
-İrfan BERBER
11. Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Day.Derneği (Bağcılar)
-Aydın ZAYİM
12. Güneşli Trakyalılar Derneği
-Günay BOZKURT
13.Kırklareliler Sosyal Yardımlaşma ve D.Derneği
-Şenol BALKAN
14. Balkan İktisadi Sos.Yard.Araştırma Derneği (BİSADER-Genel Merkez)
-Ceyhan GARİP
a)-Çorlu BİSADER Derneği Şubesi
- Ümit YILMAZ
15. Gaziosmanpaşa Manastırlılar Kült. ve Day. Derneği
-Selim KARTAL
16. Balkanlılar Derneği
-Hüseyin AVCI
17. Gostivarlılar Kültür ve Day.Derneği (Genel Merkez)
-Orhan SİPAHİ
a)-Gostivarlılar Kültür ve Day.Derneği (Kadıköy Şb.)
-Türker BAKİ
18.Kosova Priştineliler Kültür ve Dayanışma Derneği
-Zekeriye ŞAHİN
19. Gebze Balkan Türkleri Derneği
-Hüseyin AKSU
20. Adana Balkan Boşnak Türkleri Dostluk Derneği
-Mukadder KILIÇASLAN
21.Vardarın Üstünde Rumeli Folklor Gençlik Spor Kulübü Derneği
-Hatullah VARDAR
22. Rumeli Balkan Stratejik Araştırmalar Mrk. Derneği (RUBASAM)
- Süheyl ÇOBANOĞLU
23. İstanbul Rumeli Balkan Kadınlar Derneği (RUBAKAD)
-Hale GÜLOĞLU
24. Anadolu Yakası Rumeliler Sosyal ve Kültür Dayanışma Derneği
-Cengiz KILIÇ
25.Yeni Pirlepeliler Manastır ve Selanikliler Derneği
-Servet ÇEVİK
26. Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (YUNTÜRK)
-Ferruh ÖZKAN
27.Mahmutbey Selanikliler Sosyal ve Yardımlaşma Derneği
-Fuat SARP
28. Bor Balkan Türkleri Derneği (Niğde-Bor)
-Abdullah ÖZDAMAR
29. Esenler Üsküplüler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği
-Kemal ÖZTÜRK
30. Erbaa Balkan Türkleri Derneği
-Ümüt KÜÇÜK
31. Giresun Lozan Mübadilleri ve Balkan Kült. Araştırma Derneği
-Ahmet COŞKUN
32. Aslıhanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği
-Özer AZIR
33. Tokat Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği
-Yavuz Cemil ERDEM
34. Kayabaşı Selanikliler Sos. ve Yard. Day. Derneği
-Cavit KURT
35. Karacaören Köyü Kalkındırma Yard. ve Güzelleştirme Der.
-Hüseyin ÖZKAN
36. Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği
-Behice KÖSEOĞLU
37. Zeytinburnu Yıldız Spor Kulübü Derneği
-Şevket SERBEST
38. Çevretepe Köyü Arnavutlar Kül.ve Day. Derneği
-Evren KAYA
39. Küçükyaylalılar Yard. ve Sos.Day.Derneği (Kapaklı-Tekirdağ)
-Selami TETİK
40. Kömürköy Sosyal Yard. ve Dayanışma Derneği (Kapaklı-Tekirdağ)
-Seyfi ÖZGERÇEK
41.Düğüncübaşı Dramalılar Derneği (Lüleburgaz)
-Elmas DURSUN
42.Avcılar Rumeli Balkan Kadınlar Derneği
-Gülten YARBASAN
43.Rumeli İştipliler Eğitim Kültür Sanat ve Sosyal Yardımlaşma Derneği
-Ümit ŞENGÜL
44.Zeytinburnu Rumeli Köprülüler Kül.ve D.Der.
-Vedat VARDAR
45.Trakya Rumeli ve Balkan Göçmenleri Derneği
-Sinem MALGAÇ
46.Tüm Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği
-Fadıl KUŞ
47.Şişli Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği
-İbrahim AŞIK
48. Kartal Öz Balkangücü ve Spor Derneği
-Mehmet ERİŞEN
49.Bayrampaşa Mozaik Folk Dans Topluluğu Kültür ve Day.Derneği
-Kenan BIÇAK
50.Edremit Rumelililer Kültür ve Dayanışma Derneği
-Muammer TEMİZ
51.Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği-Kahramanmaraş
-Selçuk KURTSATAR
(51 Dernek + 5 Şube Toplam:56 Dernek)
YURTDIŞI TEMSİLCİLİKLERİ VE BAŞKANLARIMIZ
01. (Almanya) Frankfurt Rumeli Balkan Türkleri Derneği
-Hüseyin ADALI
02. (Belçika) Rumeli Türkleri Derneği
-Turan TÜRE
03. (Bulgaristan) Şumnu Kültür Evi Derneği
-Nurten REMZİ
04. (Bulgaristan) Rusçuk Güneş Türkiye İle İlişk.Derneği
-Gönül MEHMEDOVA
05. (Hollanda) Hollanda Balkan Türkleri Kült.ve D. Der.
-Elise Ayhan AJRUSOSKA
06. (Kosova) Filizler Türk Kültürü ve Sanatı Derneği
-Ferhat DERVİŞ
07. (Romanya )Aşağı Tuna Ar.Ge.Eğitim Kült.Derneği
-Gülten ABDULA
08. (Makedonya) Derya Türk Kadınlar Derneği
-Suzana MUSLİ
09. (Makedonya-Kırçova) Duhaa Kültürel İktisadi ve Sosyal Yardımlaşma Derneği
-Ceneta TELAK
10.(Makedonya-Gostivar) Makedonya Genç Kalemler Derneği
-İlyas MUHAREM
11.(Makedonya-Gostivar) Makedonya Genç Kalemler Futbol Kulübü D.
-Raif RAİF
12.(Moldavya-Gagavuzya) Moldovya Türkleri Derneği
- Lidiye OSTAŞ
13. (Yunanistan) Yunanistan Türkleri Temsilciliği
-Ferruh ÖZKAN