• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.68576.7124
Euro7.22287.2518
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret2440597

                      

Anasayfa

Sultangazi Belediye Başkanımız Sayın Cahit ALTUNAY’ın babası Sayın Recep Hüseyin ALTUNAY beyefendi vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, Altunay ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuz Yönetim Kurulu, Dernek Başkanlarımız,Derneklerimizin Yönetim Kurulları ile Camiamızın Önemli Şahsiyetleri Ailelerimizle, Çocuklarımızla Tanışma, Kaynaşma ve Dayanışma Adına Yapmış olduğumuz 5 günlük Programımız tamamlandı.
MAKEDONYA MİLLETVEKİLİ FEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ
GENEL BAŞKANIMIZ BÖLÜKBAŞI DÜĞÜNCÜBAŞI DRAMANLILAR DERNEĞİ GECESİNE KATILDI
ESENLER RUMELİLİLER KÜLTÜR ve DAYANIŞMA DERNEĞİMİZİN 8 OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
REGAİP KANDİLİNİZİ VE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMINIZI KUTLARIZ
‘’Siz Varsanız Bir Fazlayız’’ Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuz öncülüğünde, 23 Nisan’da Okulların tatil döneminde olmasından da istifade edilerek, Bodrum –Yalıkavak’ta Rumelili hemşerimizin sahibi olduğu 5 yıldızlı Tatil köyünde (Family Belverdere) 22 Nisan 2015 Çarşamba Akşamı Gidiş,27 Nisan 2015 Pazartesi dönüş olmak üzere Tanışma ve istişare gezi programı düzenlenmiştir.
'Umut Korkudan Daha Güçlüdür...''
18 AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİNE KATILDIK
ADANA CEYHAN CEYHAN GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARI DERNEĞİ ZİYARETİ
ADANA CEYHAN,ÇEVRETEPE KÖYLERİ BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ ZİYARETİ
ADANA BALKAN BOŞNAK TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİMİZ DAYANIŞMA GECESİ
NİKSAR VE ERBAA BALKAN TÜRKLERİ DERNEKLERİMİZE ZİYARET
NİKSAR BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ ZİYARETİ
TOKAT BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ DAYANIŞMA GECESİ
MAKEDONYA BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARETİ
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Yönetim kurulu üyelerimizden Sayın Aytaç Tosun’un dedesi Sayın Hacı Yusuf TOSUN beyefendinin vefatını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayız.
RUMELİ BALKAN TRAKYA KÖKENLİ 25.DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI
Federasyon Yönetim Kurulumuz Olarak Mecliste Bulunan Üç Siyasi Partimizin Genel Başkanlarından Geçtiğimiz Hafta Görüşme Talep Edilmiş ilk Görüşme Talebimize Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU Beyefendi'den Olumlu Dönüş Olmuştur. 23.Mart.2015 Salı günü Meclisteki Makamında Heyetimizi Kabul Etmişlerdir.
26 Mart Balkan Şehitleri Anma günü münasebetiyle her karış toprağı şehit kanları ile sulanmış vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi, şükran ve rahmetle anıyoruz. Vatan size minnettardır, Ruhlarınız Şad olsun.
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuz Kurucu Üyesi ve ilk Genel Başkanlarından Av.Özcan PEHLİVANOĞLU, 21.03.2015 tarihinde yapılan MHP Genel Kurulunda tekrar MYK Üyeliğine seçilmiştir.
18 MART Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Çanakkale Geçilmez diyen başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi..
AK Parti İstanbul Kadın Kolları 4’üncü olağan kongresi Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.
Bulgaristan ve Yunanistan uyruklu soydaşların ikamet izinleri hakkında düzenleme
Merkez Parti Genel Başkanı ve beraberinde genel başkan yardımcıları ile parti yönetimden oluşan heyetle Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti.Ziyarette Rumeli Balkan Federasyonu yönetim kurulu ve üye dernek başkanları hazır bulundu.
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu ,Namık Kemal Üniversitesi ve Süleymanpaşa Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen Balkan Savaşları ve hemen devamında Çanakkale ve 1.Dünya savaşlarının 100.yılında İstanbul’da 1,2,3.sünü gerçekleştirdiğimiz kongrelerin devamı olan ve iki gün süren olan “Uluslararası Balkan ve Göç Sempozyumu” Namık Kemal Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. .
Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
23-27 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve sonrası bir bildiri sunulacak gezi ile ilgili olarak Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Osman Gürel tarafından yapılan açıklama şöyledir:
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu çatısı altında bulunan derneklerimizden Eyüp Rumeli Türkleri Derneği , Gostivarlılar Derneği ve Alibeyköy /Eyüp Rumeli Dernekleri ile Eyüp Kızılay Şubesinin ortak çalışması ile KAN BAĞIŞI Etkinliği düzenlemiştir.
TBMM Başkan Vekili Sayın Meral AKŞENER Rumeli Balkan Federasyonunu ziyaret etti.
... 13 ...