• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.73286.7597
Euro7.32017.3495
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret2440984

                      

Anasayfa

A9 Kanalında her Cuma yayınlanan ve Sivil Toplum Kuruluşları,Vakıf Başkanları ile toplumun sevilen ve başarılı şahsiyetlerinin konuk edildiği ‘Sevgi Dili’ Programının Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Sayın Ayhan Bölükbaşı’nın konuk olarak katıldığı 20 Şubat 2014 Cuma günkü programın videosu:
RUBASAM YÖNETİCİSİ PEHLİVANOĞLU BU GECE HALK TV´DE...
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu,Süleymanpaşa Belediyesi ve Namık Kemal Üniversitesi birlikte hazırladığı ‘ULUSLARARASI BALKANLAR ve GÖÇ SEMPOZYUMU’ Tekirdağ - Namık Kemal Üniversitesinde yapılacaktır.
VEFAT & BAŞSAĞLIĞI
A9 KANALINDA CUMA GÜNLERİ YAYINLANAN ‘SEVGİ DİLİ’ PROGRAMININ BU HAFTAKİ KONUĞU AYHAN BÖLÜKBAŞI OLACAK
KOSOVA’NIN BAĞIMSIZLIĞININ 7.Cİ YILI KUTLU OLSUN
Başı açık Kızlarımızın Erkekleri Tahrik Ettiği Gerekçesiyle Tecavüzü ve Sapıklığı Normal bir olaymış gibi göstererek..
Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyesi ve Üye Derneklerimizden Avcılar Balkanlılar Derneği Genel Başkanı....
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu, Dünya Basın Mensupları Derneği, BESAM ve İLESAM’ım organizasyonu ile 18 Şubat 2014 Çarşamba günü düzenlenecek ‘TECRÜBE VE BAŞARININ ÖYKÜSÜ’ konulu konferansın konuşmacı onur konuğu 4500 kişiyi istihdam eden VATAN BİLGİSAYAR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nuri VATAN olacaktır. Davetlimizsiniz.
GENEL BAŞKANIMIZ BÖLÜKBAŞI, İZZETTİN GENÇLİK SPOR KULÜBÜ DAYANIŞMA GECESİNE KATILDI.
AYDINLAR OCAĞI GENEL BAŞKANI RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ.
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu üyesi Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Panel Davet ve Duyurusu
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu üyesi Rumeli Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (RUBASAM)’ın Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Lütfi Mestan’la yaptığı.....
GENEL BAŞKANIMIZ BÖLÜKBAŞI RUMELİFED YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI
Federasyonumuz Genel Merkezimizde 2.Şubat.2015 Pazartesi Gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantımıza CHP İstanbul İl Başkanı Sn Murat KARAYALÇIN, Genel Başkan Yardımcısı, Tekirdağ Milletvekili Sn Faik ÖZTRAK Beyefendiler ile İstanbul Milletvekili Sn Bihlun TAMAYLIGİL, PM Üyesi Sn Ümran KÖKSÜZ Hanımefendiler Yeni Seçilen 4 Dönem Yönetim Kurulumuzu Kutlamak için Hayırlı Olsun Ziyaretimize Gelerek Bizleri Onurlandırmışlardır,
1960’ların ortalarında Batı Trakya Türklerine yönelik insan ve azınlık hakları ihlallerinin başladığı dönemdir. Bu dönemden sonra, özellikle 1970’li yıllarda artan baskı süreci ile 1980’lere gelindiğinde dayanılmaz bir noktaya varılmıştır. Bu yıllar zarfında Batı Trakya Türkleri, Yunan Anayasası ve uluslararası insan hakları belgeleri tarafından garanti altına alınan en temel bireysel haklardan mahrum bırakılmışlardır.
MHP MYK Üyesi ve aynı zamanda Rumeli Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi(RUBASAM)nin yöneticisi olan Av.Özcan PEHLİVANOĞLU,29 Ocak 2015 Perşembe(bugün) saat 15.00'de RUMELİ TV'de moderatörlüğünü yaptığı "Balkan Gündemi" programında canlı yayınla Batı Trakya Türkleri'nin "29 Ocak Milli Direniş Günü"nü ve Yunanistan seçimlerini ekrana taşıyacak..
Federasyonumuzun çatısı altında bulunan üye Derneklerimizden Yunanistan Türkleri Derneği Genel Başkanı ve Federasyonumuz Yunanistan Temsilcisi görevinde bulunan Ferruh Özkan, Yunanistan'da dün açıklanan yeni kabinede Sağlık ve Sosyal Sigortalar Bakanlığına getirilen Panayotis Kurublis’i telefonla arayarak kutladı.
Yunanistan'da 25 Ocak 2015 günü yapılan erken genel seçimlerde SİRİZA partisi büyük bir başarıya imza atarak ilk sırayı aldı. Batı Trakya'da yaşayan Müslüman-Türk Azınlığı da tercihini SİRİZA'dan yana kullandı. Azınlık Rodop ilinden Mustafa Mustafa ve Ayhan Karayusuf ile İskeçe'den Hüseyin Zeybek'i milletvekili olarak seçti.
Yunanistan Türkleri Derneği Genel Başkan vekili Ehat Can Tek Rumeli Televizyonunda 30 Ocak 2014 Cuma günü yayınlanacak ‘Rumeli Hatıraları’ programının konuğu olacak.İzlemeniz ve izletmeniz dileği ile..
Yunanistan Türkleri Derneği Genel Başkan vekili Ehat Can + 1 (ArtıBir) Televizyonunda 29 Ocak 2014 Perşembe günü canlı yayınlanacak ‘Yeşil Ekonomi’ programının konuğu olacak.İzlemeniz ve izletmeniz dileği ile..
RUMELİNİN GÜZİDE SANATÇISI CÜNEYT ŞENTÜRK YENİ ALBÜMÜNÜ MUHTEŞEM BİR KONSERLE TANITTI.
KOSOVA PRİŞTİNELİLER DERNEĞİ GECESİ MUHTEŞEMDİ
KARADAĞ CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ ve MARMARA GRUBU VAKFI BAŞKANI FEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ.
GENEL BAŞKANIMIZ BÖLÜKBAŞI MARMARA GRUBU VAKFI’NI ZİYARET ETTİ.
GENEL BAŞKAN BÖLÜKBAŞI GÖKÇEALİ SPOR KULÜBÜ DAYANIŞMA GECESİNE KATILDI.
RUMELİSPOR GENÇLİK S.K DERNEĞİMİZİN DAYANIŞMA GECESİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ.
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Bulgaristan’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hüseyin ÖZTÜRK kalp ameliyatı geçirmiştir.
16.01.2015 Cuma günü Bağcılar Belediyesi Halk Sarayında büyük Rumeli Spor buluşması gerçekleşiyor.
Federasyonumuz çatısı altında üye derneklerimizden KOSOVA PRİŞTİNELİLER KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ'nin daveti ektedir.
... 14 ...