• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.913815.9775
Euro16.836516.9040
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam56
Toplam Ziyaret2555393

                     
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Anasayfa

 
 
 
 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
Federasyonumuz heyeti 04.07.2019 tarihinde İYİ Parti İstanbul İl Başkanı.Sayın.Buğra KAVUNCU'yu ziyaret etmiştir.
CHP Genel Başkanı Sn.Kemal KILIÇDAROĞLU’nun 17.06.2019 tarihinde Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuzu ziyaret etti.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN, CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, beraberlerinde CHP Bayrampaşa (Sn.Remzi ALBAYRAK) ve Eyüp Belediye Başkan adayları (Sn.Emel BİLENOĞLU) , CHP Bakırköy Belediye Bşk.Yrd. Sn. Cavit GANİÇ, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları Sn.İbrahim KAHRAMAN, Sn.Raif GÜLER ve İl Yöneticileriyle birlikte Federasyonumuzu ziyaret ederek, bizleri onurlandırdılar. Nezaketleri ve ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederiz.
Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Türk Milletinin Kurtarıcısı Büyük Önder ve Devlet Adamı, Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Selanik'teki evinden getirdiğimiz ATA Toprağını ve Federasyonumuzun ATATÜRK Heykelciğini Rumeli Balkan Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Milli Mücadelenin başlangıcının 100.ncü yılına atfen Türk Milletinin en üst temsil organı olan Yüce Meclisimizin Başkanı Sn.Mustafa ŞENTOP'a teslim ettik.
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Romanya Aşağı Tuna Araştırma, Geliştirme,Eğitim ve Türk Kültür Merkezi Başkanı Gülten ABDULA başkanlığında, Romanya Demokrat Türk Birliği Kadınlar Komisyonu Başkan ve Şube Başkanlarıyla Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan 30 kişilik heyet RUBASAM’ı ziyaret ettiler. RUBAKAD Başkanı Hale GÜLOĞLU hanımefendinin de katılımıyla Karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak, işbirliği konuları değerlendirildi.
23 NİSAN MİLLİ EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Rumeli Balkan Federasyonu tarafından 21.04.2019/PAZAR akşamı, televizyon, sinema, müzik, moda, spor, edebiyat, akademi ve basın dünyasından “RUMELİLİ EN BEĞENİLEN DEĞERLERİN” belirlendiği “BEST OF RUMELİ-2018” ödül törenine Prof.İlber ORTAYLI ve Prof.Celal ŞENGÖR konuşmalarıyla renk kattılar.
18 Mart Çanakkale Zaferini kutluyor, Başta Türk Milletinin Kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.-RUBAFED-
Geçtiğimiz yıl “RUMELİ’NİN ENLERİ” adıyla yapılan ve televizyon, sinema, müzik, moda, spor, edebiyat, akademi ve basın dünyasından RUMELİLİ değerlerin belirlendiği ödül töreni bu yıl “RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU” tarafından “BEST OF RUMELİ-2018” adıyla 21 NİSAN 2019 Pazar günü Saat :19.00’da İstanbul CRR “Cemal Reşit Rey Kültür Merkezi’’nde gerçekleştirilecektir.
Sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal alanda geri bırakılmış konumu ile toplumdaki eşitsizliklerin mağduru olan kadınların hak mücadelesinde, taleplerinin dile getirildiği önemli bir gün olan Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.
Rumeli Balkan Federasyonu Yön.Krl.heyetiyle Küçükçekmece Gönül Birliği Platformunu ziyaret etti. Küçükçekmece’de oluşturdukları birlik ve beraberlik takdire şayan bir tablo. Birlikte çalışma ve koordinasyon konusundaki görüşlerini biz de paylaşıyoruz. Farklı siyasi partilerde meclis üyesi adayı olan Başkan Barış Sert , Başkan vekili Cevdet Ateş ve bir çok dostu topluma hizmet yolunda bir arada görmekten çok mutlu olduk. Yakın ilgi ve içten ev sahiplikleri nedeniyle teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.
Rumeli Balkan Federasyonu Yön.Krl.olarak Küçükçekmece Balkan Rumeli Trakya Derneğini ziyaret ettik. Eğitim ve sosyal çalışmaları nedeniyle gurur duyduk. Başkan Kenan Çelik ve Yönetim Kurulunu tebrik ve misafirperverlikleri nedeniyle teşekkür ederiz.
Federasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Kamuran ATAKAN başkanlığındaki heyet İYİ PARTİ İstanbul İl Başkanı Sn.Buğra KAVUNCU ile İYİ PARTİ ZEYTİNBURNU İlçe Sn.Hasan HOŞBEN’i ve Belediye Meclis Üyesi adayı Mustafa GÜRELER’i ziyaret etti. Misafirperverlikleri nedeniyle sayın başkanlarımıza teşekkür ederiz.
REGAİP KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN Üç ayların başlangıcı olan Regaip kandilinizi kutlar,dualarınızın kabulünü dileriz. –RUBAFED-
FEDERASYONUMUZ MART AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTIMIZI YAPTIK Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’nun 04.03.2019 tarihli Yönetim Kurulu toplantısına, 20.ve 21.Dönem DSP Kırklareli Milletvekili ve Milli Eğitim Bakanı, Sn.Prof.Dr.Necdet TEKİN Beyefendi, İstanbul Valiliği Göç İdaresi Müdürü Sn.Recep BATU ve AVCILAR CHP Belediye Başkan Adayı Sn.Turan HANÇERLİ ve meclis üyesi adayları da misafir olarak katıldılar. Kendilerini aramızda görmekten mutluluk duyduk, teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz. Bilahare bu yıl yapacağımız etkinlikleri değerlendirerek toplantıya devam ettik.
02 Mart 2019 Cumartesi günü TBMM Başkanı Sayın Prof.Dr.Mustafa SENTOP beyefendi Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuzu ziyaret ederek bizleri onurlandırmışlardır. Federasyonumuz Yönetim Kurulu üyelerimiz ve İstanbul’daki üye dernek başkanlarımız tarafından Genel Merkez girişinde karşılanan Meclis başkanımız daha sonra toplantı salonumuzda yönetimimizle bir araya gelmiştir. Yönetim Kurulu üyeleriyle çok sayıda Dernek Başkanınına teşekkür eden Sn.ŞENTOP’a Federasyon Başkanı Sn.Kamuran ATAKAN Federasyonun anı plaketini takdim ederken, O da TBMM Plaketini verdi. Milletvekillerimiz Sn.Gülay DALYAN, Sn.Hüseyin BÜRGE, Bayrampaşa Belediye Başkanı Sn.Atilla AYDINER, Rumeli Üniversitesi Müt.Heyeti Başkanı Sn.Afşin Hüseyin BALCI ve Rektör Sn.Hazım Tamer DODURGA, Tek Rumeli Tv.Yön.Krl.Bşk.Atilla BAYKAL ve Derneklerimizin Başkan ve Yöneticilerinin iştirak ettiği ziyaret, yöresel ikramların eşliğinde samimi bir sohbet ortamında devam etti... Kendilerine teşekkür eder, yeni görevinde başarılar dileriz...
SAKARYA RUMELİ BALKAN DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİK 26.02.2019/ Sakarya Rumeli-Balkan Derneğini ziyaret ettik. Misfirperliklerinden ötürü sayın başkan Mehmet Şehit ve yönetimine teşekkür ederiz.
GEBZE-DARICA BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİK Misfirperliklerinden ötürü sayın başkanımıza ve yönetimine teşekkür ederiz.
MANASTIR MÜBADİLLERİ DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİK 19.02.2019/Salı günü Silivri Manastır Mübadilleri Derneğini ziyaret ettik. Misfirperliklerinden ötürü sayın başkanımıza ve yönetimine teşekkür ederiz.
 8  ...