• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.493413.5475
Euro15.229715.2907
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret2539196

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Anasayfa

 
 
 
  • 1
  •  
  • 2
  •  
  • 3
  •  
Kırklareli Engelli yaşam Derneğimizin düzenlemiş olduğu moral ve dayanışma gecesi Kırklareli'nin müstesna yerlerinden olan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Sosyal Tesislerinde Gerçekleşmiştir.
Federasyonumuz Genel Başkanı Sayın Ayhan Bölükbaşı Kırklareli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Mustafa Aykaç’ı makamında ziyaret etti.
Türkiye’mizin En Köklü ve Güzide üniversitelerinden biri olan İstanbul Üniversitesi Tarih bölüm Başkanı Sayın Prof.Dr.Ali ASLAN hocamız Federasyon Genel Merkezimizde ziyaretimize gelerek Federasyonumuzun çalışmaları hakkında kendisi bilgilendirilmiş, Aralık 2012'de gerçekleştirilmiş olan Balkan Savaşlarının 100 yılı dolayısıyla Uluslararası Balkanlar ve Göç Konulu Konferansımızın ikincisinin ve Rumeli-Balkan-Kafkas Tarihleriyle ilgili hususlarda yapılabilecekler Konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur.
Yalova Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Niyazi ERUSLU 26 mart 2013 Salı günü Federasyonumuzu ziyaret etti.
Rumeli Balkan Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinin ve ailelerinin de katıldığı değerlendirme ve istişare toplantılarının yani sıra bölgenin en ünlü oteli olan Prestij Otel’de tatil yapma imkanı da buldular.
Trakya, Rumeli, Balkanlardan ve Türkiye'den gitmiş insanlarımızın yoğun olarak yaşadığı Almanya’da kurulanve Federasyonumuz çatısı altında bulunan Almanya, Frankfurt Rumeli Balkan Türkleri derneğimizin çok kıymetli Başkanı, aynı zamanda Almanya'nın önemli iş adamlarından çok değerli abimiz Sayın Hüseyin Adalı Bey'le bir araya geldi.
Avrupa'nın Başkenti Brüksel'de çok büyük bir başarılara imza atan Milletvekili ve Belediye Başkanlığı görevini aynı anda sürdüren, bir önceki dönemde BAKANLIK görevinde bulunmuş olan sayın Emir Kır bey Makamında yönetimimizi kabul etmiştir.
Rumeli Balkan Federasyonu çatısı altında bulunan aynı zamanda Belçika temsilcimiz olan Sayın Turan TÜRE’nin başkanlığını yürüttüğü Belçika Rumeli Türkleri Derneği 2. Rumeli Balkan Buluşması ve Şöleni’ni gerçekleştirdi.
İstanbul Milletvekili Sayın Hüseyin BÜRGE 04 Mart 2013 Pazartesi günü Rumeli Balkan Federasyonumuzu ziyaret etmiştir.
Osmanlı'nın Balkanlar'dan çekilmek zorunda bırakılmasının ardından,bu topraklarda yaşayan Müslümanlar,kaderleri ile başbaşa kaldılar.Balkan Müslümanları için tek çıkış yolu çeşitli örgütlenmelerin çatısı altında bir araya gelmekti.
Federasyonumuz çatısı altında Bulgaristan'dan göçe mecbur bırakılmış kardeşlerimizin kurduğu çok önemli sivil toplum örgütlerimizden biri olan Bağcılar merkezli derneğimizin 4. Olağan genel kurulu yapıldı.
ESENLER RUMELİLİLER DERNEĞİNDEN FOLKLOR GÖSTERİSİ VE MÜZİK ŞÖLENİ
Azerbaycanlı kardeşlerimiz için son derece hassas günler... Malum, terör devleti Ermenistan'ın Müslüman kardeşlerimizi hedef alan soykırımlarının yıl dönümü; 26 Şubat 1992 Azerbaycan Hocalı'da tarihinin en vahşi soykırım operasyonlarından biri gerçekleşmişti... Üzerinden 21 yıl geçmiş. Bir gece Hocalı'yı basıp tam 613 Müslüman'ı katleden Ermenistan teröristleri, 1275 sivili de alıp götürmüştü.. Bu sivillerin 150'sinin nerede olduğu hala meçhul, Hocalı'da her üç kişiden birinin "Müslüman Türk olduğu için" öldürüldüğü soykırımın üzerinden onca yıl geçti... Soykırımcılardan biri olsun yargılanmış değil...!
Çalıştaya Rumeli Balkan Federasyonunu temsilen Genel Başkan Yardımcısı ve Sayın Sedat Akbay katıldı.
Rumeli Balkan Federasyonu üyesi Esenler Rumeli Derneği eğitimde 4+4+4 ile ilgili olarak toplantı düzenledi. Aynı zamanda Federasyonumuz Genel Başkan Vekili olan Esenler Rumeliler Dernek Başkanı Sayın Fettah Dindar’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya Esenler İlçe Milli Eğitim müdürü Bayram Ercan konuşmacı olarak katıldı.
Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Sayın Ayhan BÖLÜKBAŞI Osmaniye mülteci kampını ziyaret etti.
14 Şubat 2013 Perşembe günü,Bayrampaşa Kızılay Şubesi Başkanı Ecz. Sayın Ali Murat DUMAN ve beraberinde TÜRK-MACAR İş Adamları Derneği Başkanı Sayın Osman ŞAHBAZ Federasyonumuzu ziyaret ettiler. Aynı gün hayırsever iş kadınlarından Sayın Meliha DÖRTKARDEŞ de Federasyonumuzu ziyaret edenler arasındaydı.
Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim sözleriyle televizyon kameraları ve milyonların gözleri önünde ettikleri yemine rağmen "sonradan bu ülkeyi kendisine vatan edenler, Kafkaslar'dan, Balkanlardan-Rumeli’den gelenler Boşnakları ve tüm bu coğrafyadan gelenleri siz bu ülkenin sahipleri değilsiniz. Haddinizi bileceksiniz" diye zırvalayıp , ırkçılık ve bölücülük yapan BDP Milletvekili Sırrı SAKIK ve onun gibi düşünenleri nefretle kınıyoruz.
Rumeli Balkan Federasyonu'nun Belçika Temsilcisi olan Belçika Rumeli Türkleri Derneği’nin düzenlediği ve Avukat Özcan Pehlivanoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı "Balkan Savaşlarının 100. Yılı" ile igili konferans Belçika'da yaşayan hemşehrilerimizin katılımlarıyla gerçekleşti...
Rumeli Balkan Federasyonundan Gen.Bşk.Ayhan BÖLÜKBAŞI, Bşk.V.Rıfat YAKUPOĞLU, Bşk.Yrd.Hüseyin BASKIN ,Necati ARDA ve RUBASAM Bşk.V. Süheyl ÇOBANOĞLU ile üye ve delegelerden oluşan kalabalık bir heyet 19 Ocak 2013 tarihinde, saat 11.00’de Ulusal Kültür Sarayında düzenlenecek olan 8.nci Hak ve Özgürlükler Hareketi Ulusal Kongresine katılmak üzere Cuma günü Sofya’ya gidiyorlar.
... 44 ...