• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.831328.9469
Euro31.329631.4551
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam92
Toplam Ziyaret2681475

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Anasayfa

 
 
 
  • 1
  •  
Federasyonumuz Genel Başkanı Sayın Ayhan Bölükbaşı Kırklareli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Mustafa Aykaç’ı makamında ziyaret etti.
Türkiye’mizin En Köklü ve Güzide üniversitelerinden biri olan İstanbul Üniversitesi Tarih bölüm Başkanı Sayın Prof.Dr.Ali ASLAN hocamız Federasyon Genel Merkezimizde ziyaretimize gelerek Federasyonumuzun çalışmaları hakkında kendisi bilgilendirilmiş, Aralık 2012'de gerçekleştirilmiş olan Balkan Savaşlarının 100 yılı dolayısıyla Uluslararası Balkanlar ve Göç Konulu Konferansımızın ikincisinin ve Rumeli-Balkan-Kafkas Tarihleriyle ilgili hususlarda yapılabilecekler Konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur.
Yalova Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Niyazi ERUSLU 26 mart 2013 Salı günü Federasyonumuzu ziyaret etti.
Rumeli Balkan Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinin ve ailelerinin de katıldığı değerlendirme ve istişare toplantılarının yani sıra bölgenin en ünlü oteli olan Prestij Otel’de tatil yapma imkanı da buldular.
Trakya, Rumeli, Balkanlardan ve Türkiye'den gitmiş insanlarımızın yoğun olarak yaşadığı Almanya’da kurulanve Federasyonumuz çatısı altında bulunan Almanya, Frankfurt Rumeli Balkan Türkleri derneğimizin çok kıymetli Başkanı, aynı zamanda Almanya'nın önemli iş adamlarından çok değerli abimiz Sayın Hüseyin Adalı Bey'le bir araya geldi.
Avrupa'nın Başkenti Brüksel'de çok büyük bir başarılara imza atan Milletvekili ve Belediye Başkanlığı görevini aynı anda sürdüren, bir önceki dönemde BAKANLIK görevinde bulunmuş olan sayın Emir Kır bey Makamında yönetimimizi kabul etmiştir.
Rumeli Balkan Federasyonu çatısı altında bulunan aynı zamanda Belçika temsilcimiz olan Sayın Turan TÜRE’nin başkanlığını yürüttüğü Belçika Rumeli Türkleri Derneği 2. Rumeli Balkan Buluşması ve Şöleni’ni gerçekleştirdi.
İstanbul Milletvekili Sayın Hüseyin BÜRGE 04 Mart 2013 Pazartesi günü Rumeli Balkan Federasyonumuzu ziyaret etmiştir.
Osmanlı'nın Balkanlar'dan çekilmek zorunda bırakılmasının ardından,bu topraklarda yaşayan Müslümanlar,kaderleri ile başbaşa kaldılar.Balkan Müslümanları için tek çıkış yolu çeşitli örgütlenmelerin çatısı altında bir araya gelmekti.
Federasyonumuz çatısı altında Bulgaristan'dan göçe mecbur bırakılmış kardeşlerimizin kurduğu çok önemli sivil toplum örgütlerimizden biri olan Bağcılar merkezli derneğimizin 4. Olağan genel kurulu yapıldı.
... 95 ...