• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Şani Serbest Makedonya Cumhurbaşkanı ile Ankara'da Görüştü


Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Şani Serbest Makedonya Cumhurbaşkanı ile Ankara'da Görüştü


30.08.2014


Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Şani Serbest,10 Ağustos'ta halk tarafından seçilen T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılan Cumhurbaşkanlığı yemin törenine katılan Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'un Ankara ziyaretinde bulundu.

İvanov, Ankara ziyareti esnasında farklı görüşmelerde de bulunan İvanov, Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Şani Serbest ile de görüştü.Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Gostivarlılar Derneği Eski Başkanı Şani Serbest yaptığı açıklamada "Kıymetli kardeşim, Makedonya Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Ekselansları Goran Taskovski'nin daveti üzerine Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkaığını Sayın Gyorge Ivanov ile Rumeli Balkan Federasyonu, Gostivarlılar Derneği ve Makedonya Ege Derneğini temsilen Ankara'da görüştük. Görüşmelerimiz çok verimli geçti.Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Gyorge Ivanov 2015 yılının ilk yarısında Türkiye'ye yapacağı özel gezide Gostivarlılar Derneğimizi ve Federasyonumuzu ziyaret edecektir, bunun sözünü aldık" dedi.

Serbest Türkiye’de yaşayan Makedonya Göçmenlerinin vatandaşlıkları ile ilgili olarak ta kendisine ait resmi facebook sayfasında şunları yazdı:

‘Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Georgy İvanov ile Ankara'da yaptığımız toplantı sırasında aldığım sözde, Türkiyede yaşayan Makedon Göçmenlerinin, Makedon vatandaşlığı alması konusuna değindim. Toplantı sırasında Sayın Cumhurbaşkanı'ndan Makedonya'ya döner dönmez ilk işinin İçişleri ve Dışişleri Bakanını konutuna çağırarak, Makedonyada doğan ve Türkiyeye göç eden kişilerin ve o kişilerin birinci dereceden yakınlarının vatandaşlık alması konusunda çalışmalar yürütüleceğinin sözünü aldık.

Sayın Cumhurbaşkanı Georgy İvanov'a ve Sayın Büyükelçimiz Goran Taskovski'ye konuya gösterdikleri alaka sebebiyle teşekkürlerimi sunuyorum.’

ŞANİ SERBEST

https://www.facebook.com/sani.serbest.75?fref=ts

 

  
1624 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın