• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Rumeli-Balkan-Dernekleri-Federasyonu-957187054375801/
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      

Bakan Müezzinoğlu, Batı Trakyalı Türklerin İftar Programına Katıldı

Bakan Müezzinoğlu, Batı Trakyalı Türklerin İftar Programına Katıldı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şb.’nin düzenlediği iftar programına katıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. İftar sonrası iftara katılan vatandaşlar ile uzun uzun sohbet eden ve onların sorunlarını dinleyen Bakan Müezzinoğlu, çeşitli değerlendirmelerde de bulundu.


Muhalefetin çatı adayı konusuna da değinen Bakan Müezzinoğlu, “CHP ve MHP’nin siyaset dışından birisini getirip de cumhurbaşkanlığına aday göstermelerine kızıyorum. Ekmeleddin Bey’in kaybedecek bir şeyi yok. Ama CHP ve MHP’nin var. Siyasetçiler sorumlu olmalıdır” dedi. Artık Türkiye’nin geçmişte yaşanan fırtınalı günleri geride bırakması gerektiğine dikkat çeken Bakan Müezzinoğlu, “Özgürlükler, eşitlik, adalet ve demokrasinin işlemesi açısından önümüzdeki 10 yıl Türkiye’nin kaderi için çok önemlidir. Türkiye geçmişte yaşadığı o fırtınalı günleri artık atlatmalıdır. Vatandaşlarımız, kendisine değer veren, saygı duyan, derdini dinleyen, sıkıntısına koşan insanlara oy veriyor. Allah bu milletin yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

Özellikle Batı Trakya’dan Türkiye’ye okumaya gelen öğrencilerin eğitim ve sağlık sorunlarında yaşanan sıkıntılara da değinen Bakan Müezzinoğlu, bu sorunların çözümü için bakanlık olarak ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.

Vatandaşların isteği üzerine onlarla bol bol fotoğraf çektiren ve zaman zaman son günlerin modası olan selfie (öz çekim) de yapan Bakan Müezzinoğlu, küçük bir bebeği de kucağına alarak uzun süre ondan ilgisini eksik etmedi.İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şb.’nin organize ettiği iftar yemeğine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın,Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Sabri Yılmaz, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şb’si Başkanı Sinan Türkmen, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu,Rumeli Balkan Federasyonunu temsilen genel başkan danışmanı Hasan Hasanoğlu,Yunanistan Türkleri Derneği-YUNTÜRK Genel Sekreteri Ersin Karaca,Batı Trakya Türkleri Derneği Küçükçekmece Şube Başkanı Ahmet Ali, Osmanlı Avcılar Kulübü Başkanı Mehmet Çiftçi, Batı Trakya Türkleri Derneği Soma Şube Başkanı Mehmet Akın, 1953 Zeytinburnu Dernek Başkanı Cevat Altıok, Güneşspor ve Zeytinburnu Amatör Spor Kulübü Başkanı Cengiz Bahçekapılı, Balıkesir Hodullar Derneği Başkanı Adem Kızılcak, Kuveyttürk Kıztaşı Şube Müdürü Mustafa Veliahmet, Giresun Çakraklılar Derneği Başkanı Mürsel Çırak, Gazeteci-Yazar Süleyman Sefer Cihan, Telsiz Mahallesi Muhtarı Yakup Toraman, Dünya Basın Mensupları Derneği Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Gazeteci Mehmet Şahincileroğlu ve çok sayıda davetli katıldı. 
 DÜNYA HABER AJANSI (DHA)    
 

 

 

 

  
1079 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın