• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      

Rumeli, Balkan, Trakya Feshane de buluştu
Rumeli, Balkan, Trakya Feshane de buluştu

11.12.2013

Rumeli Balkan Federasyonu ile Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Vakfı (RUTEV) tarafından organize edilen “Rumeli, Balkan, Trakya Kültür ve Sanat Buluşması ve Tanıtım Günleri” fuarı yapıldı.

Açılış programına AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Rutev Başkanı Hasan İmamoğlu, Rumeli Balkan Federasyonu Başkanı Ayhan Bölükbaşı, Trakya Rumeli ve Balkanlar Gönül Birliği Derneği Başkanı Gökhan Aygün,  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşma yapan RUTEV Başkanı Hasan İmamoğlu, ilk defa açtıkları fuarı gelenekselleştireceklerini söyledi. İmamoğlu, “600 yıllık tarihiyle bir ucu Mostar’dan bir ucu Tiran, Selanik ve Gümücine’ye diğer ucu Filibe Edirne Keşan’a varan bu büyük Rumeli camiası insanlarıyla bir arada olmaktan çok mutluyuz. Her sene bu şenliğimizi yineleyeceğiz” dedi.

Rumeli Balkan Federasyonu Başkanı Ayhan Bölükbaşı da Balkanların birbirinden farklı tatlarının ve kültürlerinin tanınacağını söyledi. İlk kez böyle bir organizasyon düzenlediklerini dile getiren Bölükbaşı, bu nedenle eksiklikleri, kusurları olabileceği, herkesten bunları hoşgörüyle karşılamalarını istedi. 

Etkinlik için kendilerine destek veren herkese teşekkür eden Bölükbaşı, "Stantlarda yöresel ürünleri sunan gönül insanları var. Hepinizden bu stantları gezmenizi istiyorum. Yöresel satış yapan kardeşlerimiz var. Onları alırsak, bu kardeşlerimiz önümüzdeki sene daha büyük bir istekle buraya gelirler. Böylece de bir sonraki yıl daha güçlü bir organizasyon yapmış oluruz. Ticari alışverimiz ne kadar yüksek olursa, bu organizasyon daha iyi olur" dedi. 
 
Protokol konuşmalarının ardından sanatçı Arif Ada sahne alarak sevilen Rumeli türküleri seslendirdi.

Protokol üyeleri, daha sonra stantları gezerek, ilgililerden bilgi aldı. İstanbul valisi  Hüseyin Avni Mutlu,  CHP İstanbul Millet vekili Faik Tunay, MHP Myk üyesi Özcan Pehlivanoğlu, Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı , Rumeli Vakfı Başkan vekili Kemal Baytepe ,Tek Rumeli televizyonu yönetim kurulu başkanı Atilla Baykal ve çok sayıda Rumeli, Balkan, Trakya insanı stantları ziyaret etti.  
2030 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın