• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Genel Kurulumuz Ortadoğu Gazetesinde...

Herkes aklını başına alsın

SİYASET / 2011-11-21

RUMELİ Balkan Federasyonu 3. Olağan Genel Kurulu "nda konuşan TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, " Biz bir kere vatan kaybettik, bundan sonra yok kardeşim. Herkes açılımcı olsa, Rumelili olmayacak. Herkes aklını başına aklına alsın " dedi.

İstanbul Bayrampaşa'daki Semih Erden Spor Salonu'nda düzenlenen, " Rumeli Balkan Federasyonu 3. Olağan Genel Kurulu "nda konuşan TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, genel kurula bütün siyasi partilerin temsilcilerinin katıldığını belirterek, " Türkiye'de bir ayrışma var. Türkiye'de bir Anayasa yapılacak ve bununla ilgili demokrasi, insan hakları adına bir tartışma var " diye konuştu.

Akşener, demokrasi ve insan haklarına adına yapılan tartışmaların mihenk taşının " Türk " kavramı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

" 2 yıldır her 10 Kasım'da bu ülkede demokrasi adına, ifade hürriyeti adına Atatürk'e sövülmektedir. Atatürk'e sövmek demokrasi, insan hakları, ifade hürriyeti adına serbest, ama Sayın Başbakanımızı eleştirmek 18 ay. Bu Anayasa komisyonlarında, uyum komisyonlarında ve bütün siyasi partilerin temsilcilerinin Türk kavramından rahatsız olanlara, demokrasi adına Atatürk'e sövenlere, ifade hürriyeti adına Cumhuriyet ile hesaplaşmaya kalkanlara, tavır koymamızın önemli olduğunu düşünüyorum.

BİZ BİR KERE VATAN KAYBETTİK, BUNDAN SONRA YOK KARDEŞİM

"Ben, Sırpların uzun namlulu silahlarla tek tek Boşnak avladığı bir dönemde İgman Tüneli'nden geçenlerdenim. Ben Zagreb'te rahmine kedi ve köpek cenini konulan kadınlarımızı gördüm. Sırplar, o kadınları, Boşnakları, sadece Müslüman oldukları için değil, hem Türk hem Müslüman kabul ettikleri için avlamışlardı.Ben mübadil bir ailenin çocuğuyum" diyen Akşener, bir yazarın, "Türkiye'de ifade özgürlüğü ve insan hakları adına Kürtler de ayrılmayı isteyebilirler" sözünü hatırlatarak, "Yazabilir, söyleyebilir, ama ben bir akademisyenim. 15 yıl Cumhuriyet Tarihi anlattım. Mezuniyetim Osmanlı Tarihi'dir" dedi.

Akşener, konuşmasını yaptığı kürsüye yumruğunu vurarak, "Biz bir kere vatan kaybettik, bundan sonra yok kardeşim. Herkes açılımcı olsa Rumelili olmayacak. Herkes aklını başına aklına alsın" dedi.Akşener'in konuşması, katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.

Rumeli Balkan Federasyonu 3. Olağan Genel Kurulu'na AK Parti Milletveli Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Süheyl Çobanoğlu başta olmak üzere çok sayıda milletvekili ve delege katıldı.

(AA)

http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=21963

  
2144 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın