• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      

ATATÜRK'e hakaret içeren tweetlere Rumeli Balkan Federasyonundan Kınama ve Cevap

ATATÜRK'e hakaret içeren tweetlere Rumeli Balkan Federasyonundan Kınama ve Cevap
ATATÜRK'e hakaret içeren tweetlere Rumeli Balkan Federasyonundan Kınama ve Cevap
 
Rumelilerden o sözlere cevap!..

ATATÜRK'e hakaret içeren tweetlere Rumeli Balkan Federasyonundan Kınama ve Cevap.!!

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e Twitter üzerinden atılan hakaret içerikli tweetler üzerine Rumeli Balkan Federasyonu Olarak Bu Paylaşımı Yapan İnsan Müsveddesine Cevap Vermek Bile Züldür..!!! Fakat Tamamen Kayıtsız Kalmakta Başka İnsan Müsveddelerine Cesaret Verir Endişelerimizle Bu Kısa Açıklamayı Yapma Gereği Duymaktayız.

Rumeli Balkan Trakya kökenli 80'den Fazla Derneği Çatısı Altında Bulunduran İş Birliği İçerisinde Olduğumuz Derneklerle 120'den Fazla Dernekle Ülkemizin En Önemli Sivil Toplum Örgütü Olarak Türkiye nüfusunun Yaklaşık 1/3'ünü Oluşturan Rumeli Balkan Trakya Camiasının Tüm Sivil Toplum Örgütleriyle Yapılan Ortak Açıklamalarımızda'da İfade Ettiğimiz Gibi "Rumelili, Balkanlı SELANİKLİ Olmaktan Gurur Duyuyoruz."

Bu Ülkenin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e Söylenen Kin ve nefret dolu Irkçı söylemi nefretle Kınıyoruz.

"Bu sözler bir siyasi partinin Anamur İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Baki'ye ait Olsa da Çağdışı Zihniyetin Dışa Vurumudur. Selanikli Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Öncülüğünde kurulan Çağdaş, Demokratik ve Laik Cumhuriyet'e karşı Çirkin Bir Saldırıdır. 

Türkiye'yi Ortaçağ Karanlığına Sürüklemek İsteyenlere Bu Necip Millet Fırsat Vermeyecektir. Bu Tür Hevesleri Olanların Hevesleri Kursaklarında Kalacaktır.

Türkiye'de aile kökenleri Osmanlı İmparatorluğu'nun eski sınırları içinde kalan; başta Selanik olmak üzere Yunanistan, Ege Adaları, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Bosna-Hersek ve diğer Balkan Ülkelerinden Gelenlerin Ülke Nüfusumuzun içindeki payı yüzde 30'lar Civarındadır.

Bu ırkçı ifadeler başta Balkan kökenliler olmak üzere tüm Türk Milletini hedef almaktadır. Kin ve nefret dolu bu ırkçı söylemi nefretle kınıyoruz.

TCK'nın 122. Maddesini hatırlatarak Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyoruz."

BİZ SELANİKLİYİZ, GİRİTLİYİZ, ÜSKÜPLÜYÜZ, PRİZRENLİYİZ, KIRCALİLİYİZ, SANCAKLIYIZ, RUMELİLİYİZ BALKANLIYIZ.. ATATÜRK'ÜN HEMŞERİSİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ.!!!

Yönetim Kurulu Adına

Genel Başkan
Ayhan BÖLÜKBAŞI

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın