• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

MAKEDONYADAKİ NÜFUS SAYIMI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

YURTDIŞINDA İKAMET EDEN K.MAKEDONYA TÜRKLERİ VE K.MAKEDONYA VATANDAŞLIĞI BULUNAN TÜRK VATANDAŞLARINA MAKEDONYADAKİ NÜFUS SAYIMI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU


YURTDIŞINDA İKAMET EDEN K.MAKEDONYA TÜRKLERİ VE K.MAKEDONYA VATANDAŞLIĞI BULUNAN TÜRK VATANDAŞLARINA MAKEDONYADAKİ NÜFUS SAYIMI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Kuzey Makedonya’da 01 Mart 2021 tarihinden itibaren gerek Kuzey Makedonya  ve de gerek Yurt dışında ikamet eden Kuzey Makedonya vatandaşlarının sayımına başlanmıştır.

21 Nisan 2021’a kadar devam edecek Nüfus sayımında Türkiye’de ikamet eden çift vatandaşlığı olan TÜRK VATANDAŞLARIMIZ veya Kuzey Makedonya vatandaşı olup ikamet tezkeresi ile Türkiye’de ikamet eden TÜRK asıllı soydaşlarımız kendi başlarına internet ortamından ya da aile yakınları tarafından kayıt altına alınabilecektir.

Türk vatandaşlığı yanında Kuzey Makedonya vatandaşlığını muhafaza eden T.C. Vatandaşlarımızın Türkiye’ye göç etmiş olsalar da Kuzey Makedonya’nın bir parçası olduklarını ve Kuzey Makedonya'da yapılacak nüfus sayımına katılmalarının, Türk nüfusun varlığının ispatı niteliğinde olacağı gibi, ileride Makedonya Türklerinin temsil edilmesi açısından da çok önemli olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

01 Mart 2021-21 Nisan 2021 tarihleri arasındaki kayıt süreci yalnızca yurt dışından girilebilecek çevrimiçi ve basit bir başvuru aracılığıyla gerçekleştirilebilecektir. Aşağıda kayıt için verilen linki tıklayarak basit bir şekilde nüfus sayımında kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Saygılarımızla bilgilerinize duyururuz.

RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU
K.MAKEDONYA’DAN SORUMLU
GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI


 
YURT DIŞINDA İKAMET EDENLER
İÇİN KAYIT LİNKİ
 :KAYIT TARİHİ :
01 MART 2021 - 21 NİSAN 2021
 

ÖNEMLİ NOT:

Formu doldururken soy bağına TÜRK ve yine anadili ve ailede konuşulan dil olarak mutlaka TÜRKÇE ,din hanesine mutlaka İslam diye yazmalarını önemle hatırlatırız.

Kayıt platformunda kaydını yaptıramayan ve teknoloji kullanımında zorluk çeken vatandaşlarımız olursa, Kuzey Makedonya kimlikleri, telefon ve e-posta adresleri bilgileri ile birlikte Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuz Genel Merkezine 21 Nisan 2021 tarihine kadar hafta içi 10.00-16.00 saatleri içinde bizzat başvurmaları halinde kendilerine görevlimiz tarafından yardım edilecektir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın