• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

2021 YILININ SAĞLIK,MUTLULUK VE BAŞARI DOLU BİR YIL OLMASINI DİLERİZ.

RUBAFED GENEL BAŞKANI SN.KAMURAN ATAKAN’IN YENİ YIL MESAJI:2021 YILININ SAĞLIK,MUTLULUK VE BAŞARI DOLU BİR YIL OLMASINI DİLERİZ.


RUBAFED GENEL BAŞKANI SN.KAMURAN ATAKAN’IN YENİ YIL MESAJI:

Değerli Üyelerimiz, Dernek Başkanlarımız ve Saygıdeğer Rumeli-Balkan-Trakyalı hemşerilerimiz;

Bir yılın daha sonuna geliyoruz. 

Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da Mart ayından itibaren hayatlarımızı tümden etkileyen COVID-19 pandemisi ile mücadele ederek geçen bir yılın ardından 2020 yılına veda etmeye hazırlanıyoruz.

Tüm zorluklara rağmen hayat devam ediyor.

Pandemiyle yaşamayı öğrendik. Evden çalışmaya ve bazı üye derneklerimizde olduğu gibi video konferanslar aracılığıyla toplantılara katılmaya da alıştık. Dijital teknolojilere kısa zamanda uyum sağladık. Yeni normalimize alışmış bir biçimde yeni bir yıla hazırlanıyoruz.

Uluslararası düzeyde pandemi koşullarındaki belirsizlik nedeniyle bu dönemde Federasyonumuzun tüm toplantılarının yanında Kasım ayında yapılması gereken Olağan Genel Kurulumuz da ileri bir zamana ertelendi.

Ancak değişen koşullara adapte olarak Federasyonumuz Genel Sekreterliği tüm idari işlerimizin yanında kurulacak kütüphanemize bağışlanan ve  yeni alınan yüzlerce  kitaplarımızı kayıt edip, kategorilere ayırarak bu dönemi değerlendirdiler ve değerlendirmeye devam etmekteler.

Yine bu dönemde Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuz organizasyonu ile Gostivar Devlet Hastanesinin talebi üzerine  Sağlık ve temizlik malzemelerinden oluşan yardım malzemeleri Kuzey Makedonya-Gostivar’a ulaştırıldı. Yardım malzemelerinin Gostivar Devlet Hastanesine teslimi sonrası Gostivar Devlet Hastanesi yönetimi, Federasyonumuz Genel Başkanı Sayın Kamuran ATAKAN nezdinde Federasyonumuza teşekkürlerini belirtmişler ve akabinde Genel Başkanımız Sayın Kamuran ATAKAN beye teşekkür belgesi göndermişlerdir.

Federasyonumuzca pandemi kuralına uyularak gerçekleştirdiğimiz asgari ziyaretler yanında Genel Başkanımız Sayın Kamuran ATAKAN beyi ziyarete gelenler oldu. Genel Başkanımız bu fırsatla Federasyonumuz faaliyetleri ve projelerini kişi ve kuruluşlar ile paylaşma fırsatı buldular.

Tüm bunların yanında bu dönemde COVID-19 pandemisi sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi birçoğumuzun yakın çevresinden, camiamızdan hastalananlar ve maalesef vefat edenler oldu.Vefat edenlere Allah’tan rahmet,yakınlarına başsağlığı ve sabırlar,tüm hastalarımıza acil şifalar dileriz.

Değerli üyelerimiz, saygıdeğer hemşerilerimiz ;

Aşının da bulunmasıyla yeni yıla daha umutlu, daha mutlu gireceğimize inanıyoruz. Geçen dönemde ayrı kalsak ta kalplerimiz hep birlikteydi.2021 yılının COVID-19 pandemisinin son bularak tekrar bir araya gelmemiz temennisiyle herkese sağlık, mutluluk ve başarı dolu yeni bir yıl olmasını dileriz.

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Sekreterliği,Yönetim Kurulu adına

Genel Başkan
Kamuran ATAKAN

(29.12.2020)

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın