• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Cumartesi, 28 Ocak 2012

Rumeli Balkan Federasyonu İstanbul ve Aydın'da 29 Ocak Batı Trakya Milli Direniş Günü anma etkinliği düzenledi

Cumartesi, 28 Ocak 2012

28 Ocak/Cumartesi günü saat 14.00’teTürk Ocağı Aydın Şubesi, Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ferruh Özkan’ın ve Federasyon Kurucu Başkanı Özcan PEHLİVANOĞLU'nun konuşmacı olarak katılacağı “Balkan Türklüğü ve Batı Trakya” konulu bir panel düzenleyecek.

29 Ocak/Pazar günü ise saat 09.30'da kahvaltıyı müteakiben Rumeli Balkan Federasyonu ile Hoca Ahmet Yesevi Vakfı , “29 Ocak ve Batı Trakya Türklüğü-2012” konulu bir konferans düzenliyor.

Program sonuda konuşmacılarla izleyicilere öğle yemeği ikram edilecektir. 29 Ocak Batı Trakya Türk Azınlığı Milli Direniş Günü, Batı Trakya, Türkiye ve Avrupa’da çeşitli etkinliklerle anılacak. Batı Trakya Türk Azınlığı için bir dönüm noktası olan 29 Ocak 1988 tarihinde Batı Trakya Türk Azınlığı, yaşanan olaylar karşısında demokratik tepkisini duyurmak amacı ile sokağa çıkmış ve “Dur!” demiştir.

Milli Direniş Günü’nün 24. Yılında Batı Trakya Türk Azınlığı, özel etkinlikler düzenleyecek. BATI TRAKYA’DA 29 OCAK Batı Trakya’da Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK), “29 Ocak 1988 Toplumsal Dayanışma ve Milli Direniş Günü” etkinliği düzenleyecek.

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde düzenlenecek anma etkinliğinde 29 Ocak 1988 ve 29 Ocak 1990 tarihlerinde yaşanan olaylar aktarılacak.

ALMANYA’DA 29 OCAK

29 Ocak Milli Direniş Günü’nde Avrupa’da Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’na (ABTTF) üye dernekler özel anma etkinlikleri düzenleyecek. 29 Ocak Pazar günü Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Feuchtwangen Batı Trakya Türk Kültür Derneği, Fürth/Nünberg Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Höchst i. Odw. Batı Trakya Türk Kültür Merkezi, Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kelsterbach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Stuttgart ve Geniş Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği anma töreni düzenleyecekler.

Bavyera Batı Trakya Türkleri Derneği 29 Ocak Pazar günü ise camide bir mevlit okutacak. Bununla birlikte 29 Ocak Pazar günü genel kurula gidecek olan Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği ile Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, 29 Ocak Milli Direniş Günü’nü genel kurulda yaşatacaklar.716 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın