• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      

SREBRENİTSA SOYKIRIMININ 20.YILI UNUTMA..UNUTTURMA!!!

SREBRENİTSA SOYKIRIMININ 20.YILI UNUTMA..UNUTTURMA!!!

 
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU VE ÜYE DERNEK TEMSİLCİLERİ  SREBRENİTSA SOYKIRIMININ 20. YILINDA TELİN YÜRÜYÜŞÜ YAPARAK İSTANBUL HOLLANDA BAŞKONSOLOSLUĞUNA SİYAH ÇELENK BIRAKACAK.
 
 
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu ve üye dernekler temsilcileri Srebrenitsa soykırımının 20. yıl dönümü olan 11 Haziran 2015 Cumartesi günü  Srebrenitsa soykırımını telin etmek üzere Saat:17:00’de Galatasaray Lisesi önünden hareket edilecek ve  Hollanda Başkonsolosluğu'na siyah çelenk konularak Başkonsolosluk kapısı önünde basın açıklaması yapacaktır.
 
 
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Ayhan Bölükbaşı’nın konuya ilişkin açıklaması şöyle; 

‘20 Yıl Önce Bugün Sırp Caniler BM'lerin Güvenlî Bölge İlan Ettiği SREBRENİCA'da Birleşmiş Milletlerin Görevlendirdiği Hollandalı Askerlerin Korumasındayken Tamamı 14 Yaş Altı Çocuk, Yaşlı ve Kadınlardan Oluşan 8372 Boşnak Soydaşımız ve Dindaşımız 5 Günde Sırp Caniler Tarafından Soykırıma Maruz Bırakılmıştır.

Bir Daha Bu Vahşetlerin Yaşanmaması İçin 11.Temmuz.2015 Cumartesi günü Saat 17;00'de TAKSİM GALATASARAY LİSESİNİN ÖNÜNDE BULUŞUYORUZ.!!!! Davetlisiniz..!!!! Bosna Savaşında 300 Bin İnsanımızı Şehit, 18 Bin İnsanımız Hala Kayıptır.’  
1348 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın