• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Yunanistan Temsilcisi’nden, Yunanistan Sağlık Bakanı’na tebrik telefonu

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Yunanistan Temsilcisi’nden, Yunanistan Sağlık Bakanı’na tebrik telefonu

 
Federasyonumuzun çatısı altında bulunan üye Derneklerimizden Yunanistan Türkleri Derneği Genel Başkanı ve Federasyonumuz Yunanistan Temsilcisi görevinde bulunan Ferruh Özkan, Yunanistan'da dün açıklanan yeni kabinede Sağlık ve Sosyal Sigortalar Bakanlığına getirilen Panayotis Kurublis’i telefonla arayarak kutladı.
Ferruh Özkan yaptığı açıklamada, “Az önce Yunanistan’ın yeni Sağlık ve Sosyal Sigortalar Bakanı Sayın Panayotis Kurublis’i telefonla arayarak tebrik ettim. Kendisini önceden tanırım. Sayın Bakan seçimlerde gösterdiğimiz ilgiden dolayı teşekkürlerini belirtmiş ve Türk halkına selamlarını iletmiştir. Yeni dönemin Türk Yunan halkları ve iki dost ülke olarak ilişkilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum”ifadelerini kullandı.


 
YENİ SAĞLIK BAKANI KURUBLİS KİMDİR?


YUNANİSTAN YENİ SAĞLIK BAKANI TÜRKİYE GÖÇMENİ BİR AİLENİN ÇOCUĞUPanagiotis Kurublis Yunanistan’ın ilk görme engelli bakanı olarak tarihe geçti. Yunanistan medyasına göre ailesi Osmanlı döneminde Karadeniz kıyılarından Yunanistan'a göçen Pontus Rumlarından.


63 yaşındaki Yunanistan'ın yeni sağlık bakanı, görme yeteneğini 10 yaşında İkinci Dünya Savaşı döneminden kalan bir bombanın patlaması sonucunda kaybetmiş.

Bakan Kurublis daha önce Yunanistan Sağlık Bakanlığı Genel Sekreterliği görevinde bulunmuş ve Panhelenis Sosyalist Parti - PASOK'tan vekil olarak görev yapmıştır.
 
  
1221 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın