• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

İSTANBUL'DAN BALKANLARA İZLERİMİZİN İZİNDE-2 KÜLTÜR VE SANAT PROJESİ-
İSTANBUL'DAN BALKANLARA İZLERİMİZİN İZİNDE-2 KÜLTÜR VE SANAT PROJESİ-

Rumeli Balkan Federasyonu Üyesi  İstanbul Rumeli Balkan Kadınlar Derneği (RUBAKAD)’dan 2.Kültür ve Sanat Projesi.T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), T.C. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Rumeli Balkan Kadınlar Derneği (RUBAKAD) ve Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği (KOSKYD)’nin ortaklığında “İstanbul’dan Balkanlara İzlerimizin İzinde-2 Kültür ve Sanat Projesi” çerçevesinde Prizren’de Avrupa Kültür Merkezi’nde “İzler-2” ve “Hayalden Gerçeğe-2 EL Sanatları” sergileri açıldı.

Proje kapsamında yer alan, ülkelerarası sanatsal birlikteliği sağlamak amacıyla Ortak Sanat İnisiyatifi ile proje ortakları tarafından düzenlenen Karma resim sergisinde, Türkiye ve Kosovalı sanatçıların eserleri sergilendi. ‘’İZLER-2’’ sergisinde, iki ülke arasında sanatsal bir köprü oluşturulması hedeflendi.

Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği Ofisi’nde Türkiye’den gelen İstanbul Rumeli Balkan Kadınlar Derneği (RUBAKAD) üyelerinden oluşan uzman eğiticilerin denetiminde; Çeyiz Tasarımı, Keçe Çalışmaları, Takı Tasarımı, Kurdele Nakışı ve Dekoratif Cup Cake yapımı kurslarına katılanların 6 gün içerisinde yaptıkları ürünler, '' Hayalden Gerçeğe-2 El Sanatları Sergisi''nde sergilendi. 

Sergi açılışında Kosova Başbakan Yardımcısı Edita TAHİRİ, T.C. Priştine Büyükelçiliği yetkilisi Volkan Basman, Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Ömer Faruk Demircioğlu, TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü ve çok sayıda davetli hazır bulundu. 

Açılışta Kosova Başbakan Yardımcısı Edita Tahiri, Türkiye’nin her yanlı destekleri devam ettiği için mutluluğunu ifade etti. RUBAKAD üyelerinin tecrübelerinden kadınlarımızın faydalanma fırsatını bulduğunu söyleyen Tahiri, her alanda Türkiye tecrübelerinden ilerde daha fazla faydalanması gereğine işaret etti.

Kosova Başbakan Yardımcısı Edita TAHİRİ, T.C. Priştine Büyükelçiliği yetkilisi Volkan Basman, Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Ömer Faruk Demircioğlu'na,Proje ortaklarımız; T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), T.C. İstanbul Üniversitesi, Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği (KOSKYD)'ne, TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz ÜMÜTLÜ, Sayın Mediha BİLLURDAĞ ve tüm TİKA personeline, Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Sayın Maide SABANİ'ye İletişim semineri ile aydınlatıcı bilgiler veren Sayın Prof. Dr. Nilüfer PEMBECİOĞLU'na, Kadın Sağlığı konusunda seminer veren ve saglık taraması ile katılımcıları aydınlatan Sayın Dr. Nalan KUTLU'ya, proje boyunca katılımlarıyla bizlere onurlandıran tüm proje katılımcılarına, proje süresince hiç yılmadan çalışan proje eğitmen ve organizasyon ekibine, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

RUBAKAD 
YÖNETİM KURULU


  
2025 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın