• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

3. Uluslararası Balkanlar ve Göç Kongresi İstanbul Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi
3. Uluslararası Balkanlar ve Göç Kongresi İstanbul Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi
 
İstanbul Üniversitesi ve Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’nun birlikte düzenlediği, onursal başkanlığını İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet’in yaptığı “3. Uluslararası Balkanlar ve Göç Kongresi” 5-6-7 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Kongrenin açılış töreni, 5 Kasım tarihinde İÜ Fen Edebiyat Fakültesi Ord. Prof. Cemil Birsel Konferans Salonu’nda yapıldı. Kongrenin açılış konuşmaları İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, Kongre Başkanı Prof. Dr. Ali Arslan ve Rumeli Balkan Dernekleri Federasyon Başkanı Ayhan Bölükbaşı tarafından yapıldı.

5 oturumda yapılan kongreye,, Balkanlar’daki göç ve soykırım sorunlarını konu alan 24 değerli konuşmacı sunum gerçekleştirdi. TEŞEKKÜR

Gerçek Asimilasyon, Sürgün ve Soykırımların Yaşandığı BALKANLAR ve KAFKASLAR'da Yaşanılanların Günyüzüne Çıkarılması Adına Düzenlediğimiz 3.ULUSLARARASI BALKANLAR ve GÖÇ KONGREMİZE Telgraflarıyla Bizleri Onurlandıran Başta Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip ERDOĞAN, Meclis Başkanı Sn Cemil ÇİÇEK, AK Parti Genel Başkanı, Başbakanımız Sn Ahmet DAVUTOĞLU, CHP Genel Başkanı Sn Kemal KILIÇTAROĞLU, MHP Genel Başkanı Sn Devlet BAHÇELİYE Telgraflarından Ötürü, BİZZAT KATILAN Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn İdris GÜLLÜCE, AK Parti Genel Başkan Yrd Sn Ömer BOLAT, İzmir Milletvekili Rıfat SAİT, CHP Genel Başkan Yrd, Tekirdağ Milletvekili Sn Faik ÖZTRAK, MHP Genel Başkan Yrd, Kocaeli Milletvekili Sn Lütfü TÜRKKAN, Eyüp Belediye Başkanı Sn Remzi AYDIN Yalova Üniversitesi Rektörü Sn Prof Dr Niyazi Eruslu ve Yurtdışından Gelen Milletvekillerine, Belediye Başkanlarına, Valilerimize, Kaymakamlarımıza, C.Savcılarımıza, Emniyet Müdürlerimize, Belediye Meclis Üyelerimize, Rektör ve Dekanlarımıza, Muhtarlarımıza, Sivil Toplum Örgütlerimizin Başkan ve Yöneticilerine, Rumeli Balkan Camiasına ve Rumeli Balkan Camiasına Gönül Vermiş Gönül İnsanlarına, Katılımlarından Dolayı Sonsuz Teşekkürlerimizi ve Şükranlarımızı Sunuyoruz.

 Yönetim Kurulu Adına

Genel Başkan

Ayhan BÖLÜKBAŞI

  
1392 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın