• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      

Başbakan Yardımcısı BÜLENT ARINÇ,"HÖH yönetimiyle ilişkilerimiz fevkaladedir."
Başbakan Yardımcısı BÜLENT ARINÇ,"HÖH yönetimiyle ilişkilerimiz fevkaladedir."

Başbakan Yardımcısı BÜLENT ARINÇ,Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Olağan Kongresi'nde katıldı.Arınç kongrede yaptığı konuşmada, ,"HÖH yönetimiyle ilişkilerimiz fevkaladedir."dedi.

Balkan ve Rumeli göçmenlerinin çok homojen bir yapıya sahip olabildiğini, bunun da işin doğasından kaynaklandığını anlatan Arınç, onların arasında Ak Parti'yi sevip tutanlar olduğu gibi CHP, MHP ve diğer partileri tutanlar da bulunduğunu bildirdi. Bunun böyle olması gerektiğini dile getiren Arınç, farklı siyasi düşüncelerin toplumu daha daha zenginleştirip güçlendireceğini ifade etti.

Arınç, Bursa'da Balkan ve Rumeli göçmenlerinin müthiş bir ağırlığı bulunduğuna değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"On binlerce yurttaşımız var. Çok ahlaklı, dürüst, temiz ve çalışkan insanlar. Güçlü iş adamlarımız var. Yöneticiler, belediye başkanları var. Bundan sevinç duyuyoruz, böyle de olmalıdır. Seçim sürecinde bu ağırlığın kendisini hissettirdiğini biliyorum. Biraz önce Kırcaali'den Hak ve Özgürlükler Partisinden milletvekili seçilen Erdinç Hayrullah kardeşimiz bize hitap etti. Ben bu harekete çok yakın birisiyim. Kendisini biraz genç gördüm. Ağabeyleriyle büyükleriyle yıllardan beri onlarla nasıl iyi bir ilişki içinde olduğumuzu herkes bilir. Sayın Çıray'ın söylediği kısmen doğrudur. Bulgaristan'da, Hak ve Özgürlükler Hareketine karşı o partiden ayrılan bir kısım milletvekili veya siyasetçi başka bir parti kurmuştur. Bunun ayıplanacak, eleştirilecek, Vatan düşmanlığı gibi gösterilecek bir tarafı var mı? O bölgeyi çok iyi bilen bir insan olarak söyleyeyim; aynı şey Makedonya'da yok mu? Orada partilerin birbirlerine karşı rekabeti söz konusu değil mi? Siz hiç Kosova'ya gitmediniz mi? Orada farkılıklar yok mu? Kosova'da da böyledir, Bulgaristan'da da böyledir, Makedonya'da da böyledir, Batı Trakya'da da böyledir. Gönlümüz istiyor ki siyasette güçlü olalım, birlik olalım, farklılıklarımızı bile aynı parti çatısı altında yürütelim, bir oyumuz bile heba olmasın, iki milletvekili çıkaracağımıza 3 çıkaralım, 4 çıkaralım ama bazen siyasi rekabetler o noktaya geliyor ki başka partiler halinde seçimlere giriyoruz, 3 çıkaracağımıza bir bile çıkaramıyoruz. Bütün bunlar bu bölgede yaşanıyor, Türkiye'de de yaşandığı gibi."

"BU AYIPLANACAK BİR ŞEY DEĞİL"

Hak ve Özgürlükler Hareketinin, acı bir olayın da yaşandığı genel kurulda yeni başkan seçtiğini ve Lütfi Mestan ile yola devam kararı aldığını dile getiren Arınç, Mestan başkanlığındaki yönetimle ilişkilerin fevkalade iyi olduğunu aktardı. Arınç, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin birinci parti olan parti kadar milletvekili çıkarmış durumda. Bugüne kadar her hükümette koalisyon ortağı olmuştur. Belediye başkanlıkları kazanmış HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ’ni  umarım önümüzdeki dönemde yine hükümet ortağı olarak yine bakanlıkların sayısını arttırmış BİR KARDEŞ PARTİ OLARAK HEPSİYLE İFTİHAR EDECEĞİZ, HEPSİNİ ALKIŞLAYACAĞIZ. Değerli kardeşlerim, O PARTİYE KARŞI HÜRRİYET VE ŞEREF HALK PARTİSİ KURULDU. NE VARDI O PARTİDE, HİÇBİR ŞEY YOKTU. Kurulur yine de kurulur, iki tane de kurulur, beş tane de kurulur, bu bir siyaset. Öyle partiler vardır ki, size o partiyi tanıttıkları zaman Türkiye’deki şu partinin benzeri diyorlar. Bu ayıplanacak bir şey değil. Siyasi kararımız o idi ama o parti başarılı olmadı, olamadı olması da herhalde mümkün değil. BUNDAN BÖYLE HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ’NİN ARKASINDAYIZ. “
  
974 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın