• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      

RUMELİ BALKAN FEDERASYONU BASIN DUYURUSU
RUMELİ BALKAN FEDERASYONU BASIN DUYURUSU

Değerli Vatandaşlarımız

Kamuoyunun bilgisi dahilinde olduğu üzere 20 Mart 2014 günü Niğde'de meydana gelen menfur saldırı sonucu üç insanımızı teröre şehit vermiş durumdayız.

Öncelikle bu olay sonucu şehit olmuş polis ve asker kardeşimiz ile sivil vatandaşımıza Allah'tan rahmet,ailelerine sabır ve Türk Milletine de başsağlığı diliyoruz.

Bizler sivil toplum örgütü olarak kendisini Rumelili, Balkanlı ve Trakyalı olarak adlandıran insanlarımızın temsilcileriyiz. Ülkemizde ve dünya da meydana gelen ve can almaya yönelik her türlü eylem bizleri öncelikle bir insan sonra da Türk Milletinin fertleri olarak fevkalade üzmektedir.

Bu nedenle her zaman terörün, anarşinin, kaosun ve hukuksuzluğun karşısında olduk ve bundan böyle de olmaya devam edeceğiz. Bu sebeple Niğde'de meydana gelen hadisenin faillerini ve planlayıcılarını hem kınıyor, hem de lanetliyoruz ve duyduğumuz üzüntüyü sizlerin aracılığı ile kamuoyunda paylaşıyoruz.

Bizleri diğer üzüntüye sevk eden önemli nokta ise Niğde'de meydana gelen bu saldırının faillerinin İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala Beyefendi tarafından, Arnavut ve Kosovalı olduklarının açıklanması hususudur.

Malumunuz olduğu üzere Balkanlarda halen milyonlarca Türk ve Akraba Topluluğumuza mensup kardeşlerimiz yaşamaktadır. Bunlardan biri de tarihi, dini ve milli birlikteliğimiz olan Arnavutluk, Kosova ve Makedonya'da yaşayan Arnavut kardeşlerimizdir. Ayrıca Türkiye'ye kendini "Ne Mutlu Türküm Diyene" anlayışı içinde Türk Milletine mensup görerek göç etmiş ve toprağımızı kendisi için vatanlaştırmış Arnavut asıllı çok sayıda kardeşimiz ve hemşerimiz bulunmaktadır.

Terörün ve insan katlinin kim tarafından yapılırsa yapılsın asla kabul edilemeyeceği tartışmasız bir gerçektir. Bu nedenle Niğde de yapılan hain saldırıyı kim tarafından yapılırsa yapılsın şiddetle lanetliyoruz.

Her milletin içinden terörün oyuncağı haline gelmiş insan müsveddelerinin çıkması mümkündür ve örnekleri görülmektir. Ancak şahısların yaptıkları yanlışlardan ve işledikleri suçlardan yola çıkılarak toplumlara ve milletlere şüpheli gözlerle bakılamaz. Niğde'de meydana gelen olay bilinmelidir ki; faillerin belirlenmesinden sonra en çok Balkanlar da ve Türkiye'de yaşayan Arnavut asıllı kardeşlerimizi üzmüştür.Çünkü tarih bize göstermektedir ki; hiç kimse tarafından bozulması mümkün olmayan bir Türk-Arnavut kardeşliği söz konusudur.

Türkiye ve Türk Milletinin; iç ve dış odaklarca bir saldırı altında olduğu yaşanan gelişmelerden çok net görülmektedir.Bu saldırı odakları her türlü yola başvurmaktadır.Bizler bu olayda da gündemi saptırmak ve Türkiye'de yaşayan Rumeli ve Balkan Muhacırları üzerinde bir şüphe yaratmak isteyenlerin ellerine bir koz geçirdiklerini sandıklarını görmekte ve düşünmekteyiz.Başta ülkemizde yaşayan Arnavut asıllı kardeşlerimiz olmak üzere tüm Rumeli-Balkan Muhacırları bu oyuna düşmeyiz ve bu tuzakları hazırlayanların başına bu tuzakları var gücümüzle gerisin geriye geçiririz..

Onun için bu tip düşünenleri ve hareket edenleri aklı selime davet ediyoruz.Oyunlarının içine biz Rumeli-Balkan Muhacırlarını çekmek isteyenlerin oyunlarını da bozma kararlılığındayız. Hem ülkemiz de hem Balkanlar da hem de dünya da huzur ve insan olmaya yakışır bir yaşam istiyoruz.Kim bu isteğimizin karşısında ise bizlerde birlik ve beraberlik içerisinde onların karşısındayız.

Bu nedenle olayların perde arkası bilinmeden sadece İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala Beyefendi'nin kısa açıklamasına istinaden Türkiye'ye,Türk Milletine,vatanına gönülden bağlı insanlar üzerinde "terörist tanımlamasına varacak şüpheler uyandırılmasına dair haksız bir havanın toplumda oluşmaması adına kamuoyunu bilgilendirmek maksadı ile bu duyuruyu yapmak zorunda kalmış bulunmaktayız.

Rumeli-Balkan Muhacırları, İstiklal Marşımızın yazarı Milli Şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran iradenin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hemşerileridir. Bu nedenle insanlarımız, Türkiyemizin ve Türk Milletinin huzur içinde yaşaması için her zaman üzerine düşeni yapma kararlılığındadır.Bunun herkes tarafından bir kez daha bilinmesini isteriz.

Buradan İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala Beyefendi'ye sesleniyor, bir an önce olayın aydınlatılarak sebeplerinin kamuoyu ile paylaşılmasını ve böylece de her türlü şüphenin ortadan kaldırılmasını diliyoruz.

Bilgilerinize sunarız/Saygılarımızla


Ayhan BÖLÜKBAŞI

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu
Genel Başkan
   
1808 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın