• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      

“Buraya gelecekler ve geldiklerinde kendilerine soracağız”

Buraya gelecekler…

Federasyon olarak yaptıkları görüşme talebini geri çevirdiği için AKP’ye sert tepki gösteren Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Ayhan Bölükbaşı, “Buraya gelecekler ve geldiklerinde kendilerine soracağız” dedi. 

 
Haber: Yıldıray Yılmaz
 
Esenler Rumeliler Derneği’nin düzenlediği aday tanıtım toplantısına katılan Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı çok sert bir konuşma yaptı.

“Biz hiçbir siyasi partinin yandaşı ve arka bahçesi değiliz. Bu tür söylemlerde bulunanlara hakkımı helal etmiyorum” diyen Genel Başkan Bölükbaşı sözlerine şu şekilde devam etti;

Sel gider kum kalır

“Sevgili hemşerilerim 30 Mart akşamından sonra sel gidecek kum kalacak. Sandıklar açılacak halkımız kimlere teveccüh ettiyse o hemşerilerimiz aday gösterildikleri ilçelerde görev yapacaklar. İçimizde Meclis Üyesi adayları olduğu gibi Belediye Başkan adaylarımızda var. Rabbim nasip ederse ve halkımızda teveccüh ederse seçilecekler. Onun için ben tüm hemşerilerimden rica ediyorum seçim süresi boyunca söylediklerinize çok dikkat edin. Çünkü sel gidip kum kaldığında birbirinizin yüzüne bakacak yüzünüz olsun.

Hakkımı helal etmiyorum

Aslında bu konuya girmek istemiyordum ama bir teğet geçeceğim. Ben 30 aydır Rumeli Balkan Federasyonu’nun Genel Başkanlığını yapıyorum. Bu süre içerisinde de hiçbir siyasi partinin ne ön bahçesi, ne yan bahçesi nede arka bahçesi olduk. Hiçbir siyasi partiye karşı değiliz ve hiçbir siyasi partinin de yandaşı değiliz. Bunun şahidi de tüm Türkiye’dir. Bunun belgesi de bu zamana kadar yaptığımız ulusal ve uluslararası etkinliklere tüm siyasi partilerin en üst düzeyde katılım sağlamalarıdır. Onun için federasyonumuz ile ilgili şu siyasi parti ile hareket ediyor, şu partinin yandaşı diyenleri veya bundan sonra diyecek insanları da Allah’a havale ediyorum. Ve kesinlikle haklarımı da helal etmiyorum.

At gözlüğü ile bakarak Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünü kimsenin karalamaya hakkı yok. Bunu iddia eden arkadaşlarda gelsin siz şu partinin yandaşısınız ve seçim bürosusunuz deyip bunu ispatlasın. Yemin ediyorum hepinizin huzurunda ben ve Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarım herkesten özür dileyeceğiz. Ama böyle bir eylem içerisinde bizi hiçbir zaman görmediler ve bundan sonrada göremeyecekler.

Söz sizin esiriniz olsun

Bu Federasyonun Başkanı şuan için benim ama yarın başka bir arkadaşım olacak. Şuan ki siyasi partilerde ya yer değiştirecekler ya da geçmişte örnekleri olduğu gibi kapanacaklar. Onun için şu süreçte attığımız sevgi tohumları nasıl yeşeriyorsa nifak tohumları da bizleri bir birimize düşürmeye devam edecek. Ama bu nifak tohumlarını atmaya ben Evlad-ı Fatihan torunuyum diyen hiç kimsenin hakkı yok. Ben tüm hemşerilerimize sesleniyorum söz ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir ama söz ağızdan çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz. Sözlerinizin esiri olmamamız adına herkes biz sözü söylerken ne olur 40 defa yutkunsun. Çünkü bu federasyon fitne değil, sevgi tohumu atılsın diye kuruldu.

Bu gücün eseridir

Şuan Türkiye’nin birçok yerinde hemşerilerimiz çeşitli siyasi partilerden aday olarak gösterildi. Buda gücün ve birlikteliğin yansımasıdır. Gönül arzu ediyor ki, bu yapıyı daha güçlü hale getirelim. Bende 3 yıl önce siyasi kimliğimi bir kenara bıraktım. Bu federasyon çatısı altında hemşerilerimize daha iyi hizmet vereceğimi düşündüğümüm için hiçbir siyasi partinin teklifine sıcak bakmadım ve kendilerine teşekkür ettim.

Çünkü benim derdim Başkanlık değil. Ben zaten Federasyon Başkanıyım. Bütün Büyükşehir Belediye Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve adayları zaten her gün kapımızdalar. Sağ olsunlar geliyorlar bizi onurlandırıyorlar. Ama hiç birisi bizim karakaşımıza ve kara gözümüze gelmiyor. Toplam 74 dernekle birlikte hareket ettiğimiz için geliyorlar. Bu 74 dernek 174 dernek olursa varın o zaman gücümüzü siz düşünün.

Siyasette varsanız güçlüsünüz

Bakın Fettah Bey hem Rumeli Derneği’nin kurucusu hem de bizim federasyonda Başkan vekilidir. Kendisinin Belediye Başkan adayı olması için günlerce bana gelen siyasi partilerimiz oldu. Bende kendisiyle saatlerce oturup konuştum. Olursan ne olur, olmazsan ne olur diye. Çünkü ister beğenin ister beğenmeyin devletin kamu kurumlarında varsanız güçlüsünüz, yoksanız güçsüzsünüz.

Her gün bir arkadaşımız bize geliyor Ayhan abi çocuğum işsiz, Ayhan abi gelinim işsiz diye. Ama bakıyorsunuz kapısını çalacağımız bir hemşerimiz yok. O yüzden şu bir gerçek ki, siyasette varsanız güçlüsünüz. İşte bu çerçevede Fettah Bey’e dedim ki, artık elimizi taşın altına koyma zamanımız geldi. O da benim ricamı kırmadı ve biz göçmenlerin başkenti olarak gösterilen Bayrampaşa’da 1i’nci sıradan aday gösterildi.

AKP bizimle görüşmedi

Göçmenlerin başkenti olarak bilinen Bayrampaşa’da mutlaka bir Rumelili Belediye Başkan adayı olması gerektiğini düşündüğümüz için parlamentoda temsilcisi bulunan üç siyasi partiyle görüşme talebinde bulunduk. Ancak iktidar partisi (AKP) bizimle görüşmedi. Evet, görüşmediler arkadaş.

Ama gelecekler buraya ve geldiklerinde kendilerine soracağız. MHP ve CHP’ye gittik sağ olsunlar bizleri kapıda karşıladılar. Daha sonra bizleri Genel Başkanları kapıya kadar uğurladılar. Hiç birisi benim babamın oğlu değil ama bize göstermiş oldukları bu nezaketten dolayı iki siyasi partimizin yöneticilerine de çok teşekkür ediyorum.

Seçim öncesi açıklama yapacağım

Bakın ben bu zamana kadar ne sola oy verdim, nede tam sağa oy verdim. Bunları da, bizlere kimlerin ne kadar değer verdiğini bilmeniz açısından söylüyorum. Seçim öncesi de mutlaka bununla ilgili açıklamalarım olacak. Benim açıklamalarımdan sonra konuya hakim olan sizler kararınızı vereceksiniz ve istediğiniz partiye oy vereceksiniz. Ben kimsenin oyuna ipotek koymuyorum ve koyamam da. Ama bazı gerçekleri bileceksiniz ve bu gerçekler çerçevesinde elinizi vicdanınıza koyacaksınız. Sandığa gittiğinizde de ona göre kararınızı verip oy kullanacaksınız. Kendi geleceğinizi ve kendi kaderinizi kendiniz belirleyeceksiniz.   
   
Söylemeye devam edeceğiz

Son olarak çok açık ve net söylüyorum Rumeli Balkan Federasyonu olarak hiçbir partinin karşısında da değiliz, yanında da değiliz. Her zaman bize destek veren, bize değer veren, bize kıymet veren ve bize bir adım yaklaşan herkese değer verdiğimizi söyledik. Bundan sonra da söyleyeceğiz ve söylemeye de devam edeceğiz”

 
Kaynak: Bölgede İlk Haber Gazetesi
  
1592 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın