• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

RUMELİ BALKAN FEDERASYONU YÖNETİMİ İKİ CUMHURBAŞKANI İLE BİR ARAYA GELDİ.

RUMELİ BALKAN FEDERASYONU YÖNETİMİ İKİ CUMHURBAŞKANI İLE BİR ARAYA GELDİ.

FEDERASYONUMUZ YÖNETİM KURULU VE ÜYE DERNEK BAŞKANLARIMIZ KOSOVA VE ARNAVUTLUK CUMHURBAŞKANLARI İLE TANIŞMA TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ.

11 Nisan 2013

Kosova Cumhurbaşkanı Sayın bayan Atifete Sahjaga ve Arnavutluk Cumhurbaşkanı Sayın Bujar Nishani İstanbul’da Rumeli’den-Balkanlardan Özellikle Kosova ve Arnavutluktan Göçe Mecbur bırakılmış insanlarımızın oluşturdukları sivil toplum örgütü mensubu Dernek Başkanlarıyla ve Federasyon yönetim kurulu üyelerimizle Kosova Et Lokantasında yemekli tanışma toplantısında bir araya geldi.

Her iki Ülkenin Büyükelçileri, Konsolosları başta olmak üzere Belediye Başkanları, Siyasi, Bürokrat ve çok sayıda Dernek Başkanlarımız bir araya gelmiştir.

İki dost ve kardeş Ülkelerin Cumhurbaşkanlarıyla çok sıcak ve samimi bir ortamda Ülkemiz, Göz Nurumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimizle olan sıcak ilişkilerinin ve işbirliklerinin altı çizilmiş, Milyonlarca Rumeli'den-Balkanlardan Göç etmiş insanların Temsilcileri olan dernek başkanlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etmişlerdir.

Bu sivil toplum örgütlerinin Arnavutluk, Kosova ve Türkiye arasında çok önemli köprü vazifesi gördüklerini, Önümüzdeki yıllarda sivil toplum örgütlerinin öneminin çok daha artacağı, çok daha önemli misyonlarının olacağının vurguları yapılmıştır.

Her iki Cumhurbaşkanına Teşriflerinden dolayı Teşekkürler ediyoruz. Ayrıca organizasyonda Emeği büyük olan Halil Metin Hocamıza da Teşekkür ediyoruz.  
2047 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın