• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.68576.7124
Euro7.22287.2518
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret2440607

                      

RUMELİ BALKAN FEDERASYONU ANTALYA-GÖYNÜK’TE 5 GÜNLÜK DEĞERLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTILARI DÜZENLEDİ.

25-03-2013

RUMELİ BALKAN FEDERASYONU ANTALYA-GÖYNÜK’TE 5 GÜNLÜK DEĞERLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTILARI DÜZENLEDİ.

Rumeli Balkan Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinin ve ailelerinin de katıldığı değerlendirme ve istişare toplantılarının yani sıra bölgenin en ünlü oteli olan Prestij Otel’de tatil yapma imkanı da buldular.

20-24 Mart 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve sonrası bir bildiri sunulan gezi ile ilgili olarak Rumeli Balkan Federasyonu Genel Sekreteri Osman Gürel tarafından yapılan açıklama şöyledir:

Rumeli Balkan Federasyonu Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar ile Antalya Göynük Prestij Otelde yaptığımız istişare toplantılarında, Federasyon yönetim kurulumuzun geçmiş 1.5 yıl içerisinde yapmış olduğu faaliyetleri, etkinlikleri değerlendirmek,hem de önümüzdeki 1.5 yıl içerisinde yapmayı düşündüklerimizi programa bağlıyarak detayları tartışmak amacı ile hazırlıklarına başladığımız yolculuğun ön çalışması olan otelin ayarlanması,uçak biletlerinin toplu alınması organizasyonunun başından sonuna takibini yapan yönetim kurulu üyemiz Sn.Hikmet Çelik’e programı anlatmadan önce Federasyonumuz adına Teşekkür ediyorum.

20 Mart 2013 Çarşamba günü İstanbul Atatürk hava Limanından iki kafile halinde Antalya Havalimanına geldik. 151 kişilik kafile havalimanından otobüsler ile kalacağımız Göynük Prejtij otele yerleştik. 130 dönüm üzerine kurulu 2000 kişi kapasitesi olan denizi-Kapalı ve Açık havuzu-Türk hamamı-saunası-Çim Futbol sahası-halı sahası-spor salonu-yürüyüş parkurları ve akua parkı bulunan otelde öğle yemeğine kadar gezerek oteli tanımaya çalıştık.

Akşam yemeği sonrasında oteli lobisinde çeşitli aktiviteler ile ilk günü tamamladık.

21 mart Perşembe sabahı otelin yemek salonunda Rumeli Balkan federasyonu adına ayrılan masalarda topluca kahvaltımızı yaparak Göynük köy pazarını gezmek, alışveriş yapmak üzere bize ayrılan otobüsler ile hareket edildi ve Göynük ve çevresi gezildi.

Akşam yemeğinden sonra federasyonumuza tahsis edilen toplantı salonuna geçen federasyonumuz Yönetim kurulu üyelerimiz, dernek başkanlarımız,üyelerimiz ve hanımlar burada yapılan ilk bilgilendirme toplantısına katıldılar.

Genel başkan Ayhan Bölükbaşı’nın açılış konuşması ile toplantı başladı. Federasyon yönetim kurulunun buraya geliş amacını, hanımların ve çocuklarında bu kaynaşmaya katılmalarının sevindirici olduğunu belirterek herkes ayrı ayrı teşekkür ettiği konuşmasının başında; Rumeli Balkan Trakyanın büyük bir aile olduğunu söyleyerek katılımcılara tek tek söz verdi. Katılımcılar kendilerini tanıttılar hem de hangi derneği temsil ettiklerini ve derneklerini anlattılar. 2 saat süren toplantı 23.30’da sona erdi.

22 mart Cuma-Sabah kahvaltısında buluşan heyet Cuma namazı için Göynük Merkez Camiine otelin tahsis ettiği araçlar ile giderek Cuma namazlarını kıldılar.

Öğle yemeği sonrası otelin Nizami çim Futbol sahasına giden ekip beya ve Kırmızı takım diye iki takıma ayrıldılar. Beyaz takımın başında Genel Başkan Ayhan Bölükbaşı-A.Fettah Dindar-Besim Sadıker-Muharrem Aydınoğlu-besim Selimler-Hasan Hasanoğlu-Resul Avcı-halit Paşalı ve Nusret Şentürk,Kırmızı takımın başında organizatör Hikmet çelik,Osman Bölükbaşı,Osman Gürel,Salih çelik,Osman Akgün,Fevzi Vardarlı,İsa şen,Salih Çelik,Yılmaz Gülşen,Aytaç Tosun,Hasan Yeniciler,Sedat Aşkın Uğur yer aldılar.Hakemliği Abdullah Tatlıcı üstlendi.

Maç sonrası Akşam yemeği yenerek toplantı solununa geçildi.Saat 20.00’de başlayan ve gündemi a) Federasyonumuzun Yol haritası b)Ortak Proje Üretme olan toplantı saat 23.00’te sona erdi.

Toplantı Genel Başkanımız Ayhan Bölükbaşının sunumu ile başladı.Başkan vekilimiz Fettah Dindar,Genel Sekreter Osman Gürel,Besim Sadıker,Hüseyin Baskın,Abdullah Tatlıcı,Selahattin Yeniyol,Hikmet çelik,Mustafa yaşar,Yılmaz Gülşen,Aytaç Tosun,Sedat Aşkın Uğur,Hasan Yeniciler,Salih çelik,İbrahim Aktar,Resul Avcı ayrı ayrı söz alarak konu hakkında görüşlerini belirttiler.

23 Mart Cumartesi-Kahvaltı sonrası buluşan kafile program gereği Tahsis edilen otobüslerle Kemer’e hareket ederek kemer marinasında bize ayrılan yat ile denize açıldık.

Korsanlar mağarası-Kleopatra adası güzelgahı ile kıyı boyunca hareket ederek Cennet koyuna ulaşıldı.Burada demirleyen yatta öğlen yemeği yenerek dönüşe geçildi.

Yaklaşık 4 saat süren deniz gezisi sonrası otobüsler ile otele dönüldü. Akşam yemeği sonrası bir araya gelen yönetim Kurulumuz ve dernek başkanlarımız Gündem Maddesi olarak önümüzdeki dönem Ard Arda yapılacak 3 seçim ile ilgili olrak görüş alışverişinde bulunulmak üzere son toplantıyı düzenledi.

Ayhan Bölükbaşı,Orhan Şimşek görüş ve düşünceleri belirttiği son toplantıda dört günlük çalışma ve kaynaşma gezisinin değerlendirmesi yapılarak sonuç bildirgesi olarak hazırlandı.

Bu gezinin düzenlenmesinde,Organizasyonunun yapılmasında destek veren,katkı sağlıyan ve katılan herkese teşekkür eder,daha büyük,daha güzel organizasyonlarda buluşmak üzere saygılarımı sunarım.

Osman Gürel

Genel Sekreter

 

SONUÇ BİLDİRGESİ:


RUMELİ BALKAN FEDERASYONU

İSTANBUL

20-24 MART 2013 ANTALYA GÖYNÜK PRESTİJ OTEL TOPLANTILARI

SONUÇ BİLDİRGESİ

Rumeli Balkan ve Trakya insanı olarak toprak kaybetmenin ne demek olduğunu en iyi bilenlerdeniz.

Yaşadığımız Coğrafyada Devletimizin güçlü, Milletimizin huzur ve refah içerisinde yaşaması ancak biz Sivil Toplum Örgütlerinin üzerimize düşen inisiyatifleri alması ve yapması ile mümkündür.

Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu olarak ülkemizin ve ilgi alanımız olan Balkanlarda yaşayan soydaşlarımızın sorunlarının Milli menfaatler yönünde çözüme kavuşması, Güçlü Devlet, Güçlü Millet kavramının birlik ve berberlik içerisinde çalışmak ile mümkün olacağı kanaatindeyiz.

Federasyonumuz ülkemizde ve Balkanlarda yaşanan siyasi olayları yakından takip etmekte, hem Balkanlarda hem de ülkemizde yaşananlara yapıcı, birleştirici, Milli menfaatler doğrultusunda tavrını koymaktadır.

Önümüzde ülkemizin geleceğini belirleyecek olan önemli 3 seçim gözükmektedir. Siyasi Partilerimizin Rumeli Balkan ve Trakya insanımıza seçim listelerinde ne kadar yer vereceği, özellikle İstanbul’da Rumeli Balkan ve Trakya’lı hemşerilerimizin yoğun yaşadığı ilçelerdeki aday belirlemelerinin hangi kritere göre yapılacağını yakından takip edeceğimizi, hep oy veren olarak görülen hemşerilerimizin artık oylarını takip eden seçmenler olarak etkin ve belirleyici olacağı kanaatindeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti kurucu unsurlarından biri olan biz Rumeli Balkan ve Trakya insanları, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde Çanakkale Ruhu ile ülkemizin çimentosu görevini yapmaya devam edeceğimizi Kamuoyuna Saygılarımızla Arz ederiz.

Rumeli Balkan Federasyonu

Yönetim Kurulu adına

Ayhan BÖLÜKBAŞI

Genel Başkan

  
1753 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın