• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.76586.7929
Euro7.34927.3787
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam119
Toplam Ziyaret2441230

                      

HOCALI KATLİAMININ 21 YILI NEFRETLE VE LANETLE KINIYORUZ

HOCALI KATLİAMININ 21 YILI NEFRETLE VE LANETLE KINIYORUZ

Perşembe, 28 Şubat 2013

Azerbaycanlı kardeşlerimiz için son derece hassas günler... Malum, terör devleti Ermenistan'ın Müslüman kardeşlerimizi hedef alan soykırımlarının yıl dönümü; 26 Şubat 1992 Azerbaycan Hocalı'da tarihinin en vahşi soykırım operasyonlarından biri gerçekleşmişti... Üzerinden 21 yıl geçmiş. Bir gece Hocalı'yı basıp tam 613 Müslüman'ı katleden Ermenistan teröristleri, 1275 sivili de alıp götürmüştü.. Bu sivillerin 150'sinin nerede olduğu hala meçhul, Hocalı'da her üç kişiden birinin "Müslüman Türk olduğu için" öldürüldüğü soykırımın üzerinden onca yıl geçti... Soykırımcılardan biri olsun yargılanmış değil...! "

Saygı değer dostlar çok önemli bir çağrıda bulunmak istiyorum" malum 2015 sözde ermeni soykırımı iddialarına kaynaklık eden tehcirin 100. Yıldönümü. Ermeniler, 100. Yılda hem Türkiye hemde Azerbaycan'ın başına çorap örmek için var güçleriyle çalışıyorlar... Hep birlikte bastıramazsak, büyük sıkıntılar yaşarız... Evet... 2015!.. 100'üncü yıl!.. Lobi gücümüzü tahkim etmek mecburiyetindeyiz!.. Son pişmanlık fayda etmez. Buradan devletimizin her kademesinde görev alan Cumhurbaşkanımızdan, sokaktaki insanımıza kadar herkesin gereken çabayı, gayreti göstermemiz gerekmektedir.

2015 yılı Ülkemiz, Ülkemiz insanı için çok zor geçecektir. Geçmişte Balkanlarda ve Kafkaslarda yaşanmış soykırım ve katliamları unuttuk ve unutturulduk, balkanlarda ve Kafkaslarda 632 bin resmi, gerçekte 1,5 milyon müslüman din kardeşimiz ve soydaşımız katledilerek soykırıma maruz bırakıldı. 5,5 milyon soydaşımız ve dindaşımız Anavatanımız olan Rumeli-Balkan coğrafyasından, Ata vatanımız olan Anadolu'ya göçe zorlanarak tehcir edilmişlerdir.

Gerçek soykırım ve tehcir balkanlarda ve Kafkaslarda yaşanmış fakat maalesef gerek insanlarımıza gerekse dünya kamuoyuna bunları anlatmak becerisini gösterememişiz.

Bu sebepledir ki 1992'de Azerbaycan Hocalı'da, 1992-1995'de Bosna’da, 1989'da gelmiş geçmiş en büyük göçün ve katliamın yaşandığı Bulgaristan’da geçmişten gereken dersi öğrenip alamadığımız için bu acılar tekrar yaşandı İnşallah öğrenir, unutmaz ve unutturmazsak bu soykırımların bu katliamların, acıların, dramların bir daha yaşanmamasını sağlarız.

Dünyanın hiçbir yerinde hangi dine, hangi inanca, hangi ırka mensup olursa olsun, yaratılmışların en şereflisi olan insanların canlarına kıyan terörü ve teröristleri, sebep olanları, destek verenleri büyük bir nefretle ve lanetle kınıyoruz. Öğrenelim, Unutmayalım, Unutturmayalım.

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu

Yönetim Kurulu Adına

Ayhan Bölükbaşı

Genel Başkan

  
1363 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın