• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.76586.7929
Euro7.34927.3787
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam111
Toplam Ziyaret2441222

                      

RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU GENEL BAŞKANINDAN OSMANİYE KAMPI ZİYARETİ

RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU GENEL BAŞKANINDAN OSMANİYE KAMPI ZİYARETİ

Çarşamba, 20 Şubat 2013

Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Sayın Ayhan BÖLÜKBAŞI Osmaniye mülteci kampını ziyaret etti.

Suriye’den göçe mecbur bırakılmış Türkmen kardeşlerimizin konuşlandırıldığı Osmaniye’deki mülteci kampı ziyaretleri ile ilgili Federasyon Genel Başkanımız Sayın Ayhan BÖLÜKBAŞI duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

 ‘Suriye'den göçe mecbur bırakılmış Suriyeli Türkmen kardeşlerimizin konuşlandırıldığı Osmaniye'deki mülteci kampı tarafımdan ziyaret edilmiş, burada yaşamaya çalışan soydaşlarımızla hasbial edilmiş, sıkıntılarına ortak olunmaya çalışılmış, ihtiyaçları tespit edilmiş, neler yapılması gerektiği hususları tarafımızdan değerlendirmeye alınmıştır.

Rahmetli dedemin, babamın geçmişte Kafkaslardan, Rumeli’den-Balkanlardan göçler yaşanırken neler yaşadıklarını ve yaşanmışları gözyaşları içerisinde anlattıkları anlar hep gözümün önüne geldi buradaki insanlarla konuşurken. Bilinmeyene yelken açma işte bu olsa gerek dedim kendi kendime Allah’ıma dua ettim yalvardım bu insanlara ve bu insanlar gibi dünyanın neresinde insanlar varsa yardım et, dayanma Güç'ü ver, En kısa zamanda evlerine, yurtlarına kavuşmayı nasib et diye.

Göçün ne demek olduğunu yaşayarak görmüş bir ailenin üçüncü kuşak bir ferdi olarak bu yaşananları geçmişte yaşamış aile büyüklerimizden dinleyerek büyümüş biri olarak ben ve benim gibi milyolarca insanın Dedeleri, Büyük dedeleri bu insanların şu anda yaşadıklarının çok daha kötüsünü geçmişte yaşadıkları unutulmamışken, bu acıların 21 yüzyılda yaşanıyor olması insanlık ayıbıdır.

Müsebbib olanları Allah’ımız Kahır etsin. Bu insanları tam olmasa da büyük oranda anladığımı düşünüyorum. Sevgili dostlar sizlerde bu insanlara dualarınızı ve imkanlarınız ölçeğinde desteklerinizi eksik etmeyiniz.

Selam ve Dualarımla.’

  
2343 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın