• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.66256.6892
Euro7.27987.3089
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam102
Toplam Ziyaret2440511

                      

DÜNYA BOŞNAK KONGRESİ BAŞKANI FEDERASYONU ZİYARET ETTİ...‏

DÜNYA BOŞNAK KONGRESİ BAŞKANI FEDERASYONU ZİYARET ETTİ...‏

Cumartesi, 30 Haziran 2012

Dünya Boşnak Kongresi Başkanı Prof.Dr.Cemal Hot Rumeli Balkan Federasyonu'nu ziyaret etti.

Federasyon Başkanı Ayhan Bölükbaşı'nın yurt dışında olması nedeni ile federasyonun bundan önceki başkanları Av.Özcan Pehlivanoğlu ile Suheyl Çobanoğlu tarafından karşılanan ve ağırlanan Cemal Hot'un ziyaretinde federasyonumuzun başkan yardımcısı ve aynı zamanda bu dönem Dünya Boşnaklar Kongresi Başkan Yardımcılığına seçilen ve de Türkiye sorumluluğunu üstlenen Refik Akova'da katıldı.

Prof.Dr. Cemal Hot "Balkanlar konusunda Türkiye'nin en büyük ve en güçlü sivil toplum örgütünü ziyaret etmekten büyük memnuniyet duyduğunu ve bundan sonra Rumeli Balkan Federasyonu ile işbirliği yapmaktan mutlu olacaklarını" ifade etti.Prof Dr.Cemal Hot ilk olarak Rumeli Balkan Federasyonu yöneticilerini ABD'ye proje çalışmaları ve temaslarda bulunmak üzere davet etti.

Özcan Pehlivanoğlu ve Suheyl Çobanoğlu'da ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek işbirliğine hazır olduklarını ifade ettiler.

Ayrıca Federasyonumuzun Başkan yardımcısı Refik Akova'nın Dünya Boşnak Kongresi yönetim kuruluna seçilerek,Başkan Yardımcılığına getirlmesinin kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu söylediler.

Ziyarete Av.Özcan Pehlivanoğlu'nun söylediği "Bosna Hersek ile Türkiye aslında tek millet iki devlettir" sözü damga vurdu. Bu ziyarette çalışmaların ileri tarihte imzalanacak bir protokolle yürütülmesi konusunda mutabakata varıldı.

Ardından Prof.Dr.Cemal Hot Tek Rumeli Tv'de canlı yayına katıldı...

  
1751 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın