• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Federasyonumuz ile RUBASAM Bşk.Ö.Pehlivanoğlu ve Bşk.V.Süheyl ÇOBANOĞLU ,YUNTÜRK , RUBAKAD ,Beykoz Trakya-Rumeli-Balkan Derneğinin Muhteşem Fetih kutlamasındaydı

RUBASAM ,RUBALFED ,YUNTÜRK,RUBAKAD Beykoz Trakya-Rumeli-Balkan Derneğinin Muhteşem Fetih kutlamasındaydı

Cumartesi, 02 Haziran 2012

Federasyonumuz ile RUBASAM Bşk.Ö.Pehlivanoğlu ve Bşk.V.Süheyl ÇOBANOĞLU ,YUNTÜRK , RUBAKAD ,Beykoz Trakya-Rumeli-Balkan Derneğinin Muhteşem Fetih kutlamasındaydı.Mehter davullara vurdukça meydana toplanan binlerce insan büyük bir coşku içinde İstanbul´u Fetheden şehitlere dua etti.

Rumeli Balkan Federasyonu üyesi Beykoz Trakyalılar ve Rumeli Balkan Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından 29 Mayıs 1453 yılında gerçekleşen İstanbul’un Fethi münasebetiyle ; 01 Haziran 2012 günü Cuma namazından önce Sultanahmet Camii’nde tüm şehit ve gazilerimiz için Mevli-î Şerif okunmasını müteakiben cami avlusunda Mehteran gösterisi eşliğinde 10.000 kişiye pilav ve ayran ikram edildi. Programa RUBASAM Bşk.Ö.Pehlivanoğlu ve Bşk.V.Süheyl ÇOBANOĞLU , Beykoz Trakyalılar Der.Bşk. Sacit KAYA ve Yönetim Kurulu Üyelerinin tamamı Mehmet SAKAL ,Aydın KAZANCIOĞLU , RUBAKAD Kurucu Bşk. Melek TABAK Rumeli Balkan Federasyonu Bşk.V.Fettah DİNDAR, Gen.Sekreter Osman GÜREL , Yönetim Kurulu Üyeleri Vedat MOL , Vedat BUYER , Rüştü BULUR , Mehmet YALÇIN , Üzeyir DALGIÇ , Yılmaz KAPLAN , Mithat SAYAR , Osman BÖLÜKBAŞI , Remzi ŞENGÜL , Fed.Gençlik Kom.Bşk.Fatih DÖNMEZ , YUNTÜRK Bşk.Yrd.Birol YILMAZLAR da katılarak kimi zaman pilav dağıttılar , kimi zaman gelen konuklarla ilgilendiler. Camiden çıkan binlerce insanla birlikte Sultanahmet’e gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini toplayan etkinlik , mehteren ekibinin marşlarıyla vatandaşları coştururken büyük beğeni kazandı.

Gelecek yıllarda aynı etkinliği daha önceden organize edilmesi ve hatta Ankara Kocatepe Camisinde de tekrarlanması temenni edildi.

 

Biz de Beykoz Trakyalılar-Rumeli-Balkan Derneğinin Başkanı Sacit KAYA ve Yönetim Kurulunu tebrik ediyor , Federasyonumuz böyle bir üyeye sahip olduğu için kutluyoruz.

  
2117 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın