• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

FEDERASYONUMUZUN ANKARA ZİYARETLERİ...

FEDERASYONUMUZUN ANKARA ZİYARETLERİ...

Çarşamba, 30 Mayıs 2012

Rumeli Balkan Federasyonu Heyeti 29.Mayıs.2012 tarihinde Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sn.Kemal KILIÇDAROĞLU, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sn.Devlet BAHÇELİ, T.B.M.M. Başkan Vekili Sn.Meral AKŞENER, Milli Savunma Bakanı Sn.İsmet YILMAZ, ve Kocaeli Milletvekili Sn. Lütfü TÜRKKAN ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Sn.Kemal YURTNAÇ’I makamlarında ziyaret etti.

Ziyarette Federasyonumuzun faaliyetleri ve üye dernekler hakkında genel bilgi verilerek tanıtım yapıldı ve Balkan Savaşlarının 100.ncü yılı nedeniyle sebep ve sonuçlarının kamuoyuna daha iyi anlatılması ve Balkanlarda 1.5 milyon Türk ve Müslüman’ın katliyle sonuçlanan bu trajedinin “BALKAN SOYKIRIMI” olarak tanınması istendi.

Ayrıca Federasyonumuzun düşünce kuruluşu olan RUBASAM (Rumeli Balkan Stratejik Araştırmalar merkezi) tarafından hazırlanan yeni Anayasa ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi içeren kitapçık da takdim edilerek bu konudaki fikir ve önerilerimiz Siyasi Parti Genel Başkanlarına arz edildi.

Ayhan BÖLÜKBAŞI Başkanlığındaki Federasyon Heyetinde 2.nci Dönem Bşk.Süheyl ÇOBANOĞLU, Kurucu Başkan Özcan PEHLİVANOĞLU, Bşk.Yrd.LARI Feruh ÖZKAN,Refik AKOVA ve Şani SERBEST Yön.Krl Üyeleri Mustafa TEKİN, Ferhat AKGÜL, Hasan HASANOĞLU, Sedat Aşkın UĞUR, Gençlik Komisyonu Başkanı Fatih DÖNMEZ, Denek Yöneticileri Birol YILMAZLAR , Selamettin YENİYOL yer aldılar.

 

  
2090 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın