• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

Konfederasyon İstanbul'da Federasyonumuz Genel Merkezinde toplandı...‏

Konfederasyon İstanbul'da toplandı...‏

Pazar, 04 Mart 2012

Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Mart ayı yönetim kurulu toplantısını İstanbul'da Rumeli Balkan Federasyonu'nda gerçekleştirdi

Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanlığı'na Ayhan Bölükbaşı'nın seçilmesi nedeni ile yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Turan Gençoğlu başkanlığındaki konfederasyon yönetim kurulu üyeleri, Ayhan Bölükbaşı ve yönetim kuruluna başarı dilediler.

Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı'da konfederasyon yönetim kurulu üyeleri onuruna bir öğle yemeği vererek konuklarını ağırladı.

Konfederasyonun yönetim kurulu toplantısına başta Ayhan Bölükbaşı olmak üzere Rumeli Balkan Federasyonunun yönetim kurulu üyeleride katıldılar.

Yönetim Kurulu toplantısında yapılması düşünülen anayasa hakkında tartışmalar ve görüşler, konfederasyon binasının yapımı hakkında gelişmeler, Bulgaristan'da kurulan yeni stk'lar, TRT'nin Balkanlarla ilgili projesi, Müslüman Boşnaklara uygulanan soykırım ve Balkan Savaşlarının 100.yılında anmalar ile Balkanlardaki tüm gelişmeler masaya yatırıldı.

Ayrıca Balkan ülkelerinde yaşayan Türk ve Akraba Topluluklarının, onlar için önem arz eden günlerinde kalabalık heyetlerle Balkan Ülkelerine seyahat kararı alındı.

 

Federasyon Basın Bürosu

  
2040 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın