• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

BASIN BİLDİRİSİ -20 Kasım 2011

BASIN BİLDİRİSİ

Federasyonumuzun Genel Kurulu 20 KASIM 2011/Pazar günü Bayrampaşa Semih Erden kapalı Spor salonunda yapıldı. Görevi devreden Genel Başkan Süheyl ÇOBANOĞLU açış konuşmasında, Balkanlarda yaşanan sorunlardan, yeni anayasaya ve Türkiyemiz üzerinde oynanan oyunlardan kardeşliğin ve vatan kaybetmenin önemine kadar çeşitli konular hakkında görüşlerini dile getirdi. Dernek Başkanlarına beraber çalışılırsa başarılı olunacağını hatırlatan ÇOBANOĞLU, camiaya teşekkür ederek Federasyon Başkanlığına veda etti.

Kongreye tek listeyle giren Ayhan BÖLÜKBAŞI oybirliği ile Rumeli Balkan Federasyonunun 3.ncü Dönem Genel Başkanlığını devraldı. Herkese birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Siyasi Partilerin yoğun ilgi gösterdiği kongreye çok sayıda milletvekilinin, TBMM. Başkanvekili, siyasi Parti Genel Başkanı ve Genel başkan Yardımcısının katılması dikkat çekiciydi.

Genel Kurula TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, AK Partili Şenol Gürşan, Pınar Gündeş, Rıfat Sait, CHP Genel Başkan Yrd. Ayten Kayalıoğlu, Mehmet Kesimoğlu, Recep Gürkan, Emre Köprülü, Faik Tunay, Mevlüt Aslanoğlu, Süleyman Çelebi, Aykut Erdoğdu, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç. MHP Genel Sekreter Yrd. Abbas Bozyel, MHP Grup Başkan vekili Oktay Vural, Murat Başeskioğlu, Celal Adan, Bülent Belen, Lütfü Türkkan, DSP Genel Başkanı Masum Türker ve Bulgaristan'dan Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkan yardımcısı Ruşen Rıza ve 2000 civarında siyaset, kültür, sanat ve spor dünyasından davetli katıldı.

Siyaset dünyasının temsilcileri yaptıkları konuşmalarda "yeni anayasa" tartışmalarına tarihte Balkanlarda yaşanan olayları örnek göstererek vurgu yaptılar. Meral Akşener'in Rumeli, Balkan ve Trakya insanının ülkeyi bölecek her türlü açılıma karşı siyasi parti farkı gözetmeksizin birlikte karşı duracağını belirtmesi salonda bulunanlar tarafından uzun süre ayakta alkışlanması dikkat çekti.

 

20.11.2011

Federasyon Basın Bürosu

  
2053 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın