• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.68576.7124
Euro7.22287.2518
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret2440607

                      

Federasyonumuz Hürriyet Gazetesinde...

Yalçın BAYER

ybayer@hurriyet.com.tr

22.Kasım.2011

Balkanlar ve yeni anayasa

TÜRKİYE’de kurulu 52 derneğin bir araya gelerek kurduğu Rumeli Balkan Federasyonu’nun 3. Olağan Genel Kurulu Bayrampaşa Sinan Erden salonunda yapıldı önceki gün...

2000 civarında siyaset, kültür, sanat ve spor dünyasından konuklar katıldı. Kongreye siyaseten CHP, MHP ve DSP’liler ağırlıklı olarak katılırken, İstanbul’dan AKP’den yerel hiçbir politikacının kongreye katılmadığı görüldü.

AKP’li vekiller Şenol Gürşan, Pınar Gündeş, Rıfat Sait vardı ama onlar İstanbul dışındaki vekillerdi. CHP, Ayten Kayalıoğlu, Mehmet Kesimoğlu, Recep Gürkan, Emre Köprülü, Faik Tunay, Mevlut Aslanoğlu, Süleyman Çelebi, Aykut Erdoğdu gibi isimlerle ağırlıktaydı. DSP Genel Başkanı Masum Türker dışında genel başkan da yoktu.

Bulgaristan’dan Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkan yardımcısı Ruşen Rıza’nın da bulunduğu kongredeki ‘siyasi’ konuşmalarda, ‘yeni anayasa’ tartışmalarına, tarihte Balkanlar’da yaşanan olaylar örnek gösterilerek vurgu yapıldı.

TBMM Başkanvekili, MHP’li Meral Akşener’in Rumeli, Balkan ve Trakya insanının ülkeyi bölecek her türlü açılıma karşı siyasi parti farkı gözetmeksizin birlikte karşı duracağını belirtmesiyle salonda bulunanlar tarafından uzun süre ayakta alkışlanması dikkat çekti.

Genel başkanlığa, Spor A.Ş.’nin eski Genel Müdürü Ayhan Bölükbaşı -Süheyl Çobanoğlu aday olmadı- getirildi.

 

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19297777.asp

  
1631 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın