• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.65767.6883
Euro8.92158.9572
Hava Durumu
Takvim

                      

Özcan PEHLİVANOĞLU
ozcanpehlivanoglu@yahoo.com
TÜRKLER NE YAPACAK?
02/04/2013
Yeryüzündeki yolculuğun tarihi ve coğrafi her diliminde milletlerarası bir mücadele ile karşılaşırsınız.Bu mücadele din zırhı ile de çevrelenmiştir.

Bazen mücadelenin milletler arasında bazen de dinler arasında olduğunu zannedersiniz.

Kanaatime göre mücadele;dinler kullanılmak sureti ile milletler arasında cereyan etmektedir.

Dünyaya hükmetme gayesi taşıyan milletlerarası bu mücadele; bir etnisiteye sahip milletlerin tamamı arasında geçmez.Böyle bir milletlerarası mücadelenin aktörü olan millet sayısı bir elin parmağından belki bir veya iki tane fazla olabilir.

Türk Milleti;kendisi farkında olmasa da böyle bir milletlerarası mücadelenin baş aktörlerinden biridir.

Bu aktörlük meselesi binlerce yıldır devam ettiği gibi günümüzde de aynı oranda sürmektedir.

Ancak püf nokta Türk Milletinin böyle bir baş aktörlük rolünden haberdar olmamasıdır.

Günümüzdeki Türk Devletlerini gözümüzün önünde Türkiye,Kazakistan,Azerbaycan,Kırgızistan,Özbekistan,Türkmenistan,KKTC diye sayarak tarihi şöyle bir irdeleyin;Türk Milleti kaç tane devlet kurmuş ve ne kadar büyük bir uygarlığın sahibidir görün.

Karşılaşacağınız gerçek sizi Türk Milletine mensubiyetten dolayı büyük bir gurura götürecektir.

Düşmanlarınızın sizle ilgili bildiklerini ve kudret ile gücünüzden dolayı korkusunu siz anlayamazsanız günümüzdeki halin zuhur etmesi kaçınılmazdır.

Gün gelir adı Türkiye olan bir ülkede kendini AK olarak tanımlayan bir iktidar partisinin grup başkanvekili milletinize konuşmasında “bu millet ... bu millet,...bu millet” deyiverir..

Bu milletin adı yok mudur?Bu milletin adını söyleyebilmek,bu milleti yani Türk Milletini yönetenlere zul mü gelmektedir?Türk Milleti kendisine Türk Milleti bile diyemeyen insanlar tarafından mı yönetilmektedir?Cevapları isterseniz siz verin.

Bana göre bunlar 08.07.1920'de “Türkler bilim ve medeniyet alanında hiç bir şey yapmamışlar,hiç bir eser vücuda getirmemişlerdir.Ne bir mezhep,ne bir felsefe,ne de bir sanat yaratmışlardır.İslamiyette 72 tarikat vardır,bunların hiç biri Türkler tarafından kurulmamıştır” diyen Cenab Şahabettin'in günümüzdeki arkadaşlarıdır.

Hem Türk Milletini yöneten hem de yönettikleri milletin adını bile söylemekten imtina eden bu arkadaşlara soruyorum:siz hangi milletin mensubusunuz? Herhalde adı olmayan bir milletin değil...

Bu mesele,karşılaştığımız muameleyi Türk Milletine reva görenlerin değil bizzat biz Türklerin meselesidir.

Türk Milletinin insanlık alemine hümanist yaklaşımları mualesef gaflet boyuna ulaşmıştır.
Eğer içinde bulunduğumuz bu gafleti iyi yorumlayamazsak,dün Balkanlarda,Kafkaslarda,Orta Asya'da,Orta Doğu'da bugünde Doğu Türkistan'da yaşadıklarımızı Anadolu topraklarında yaşarız.

Türk Milleti,kendisi ile uğraşanlar tarafından çok iyi analiz edilmiştir.Bu sebeble zaafiyetleri düşmanlarınca çok iyi bilinir.

Keşke bu analiz Türk Milletince iyi yapılabilse de bu sıkıntılara düşülmese ama ne yazık ki yumurta kapıya gelmeden bunlar yapılamıyor.

Eğer bunlar yapılabilseydi ; Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesini yapan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına“ipsiz,sapsız,akılsız,fikirsiz,zorbalar,caniler,şaklabanlar” diyen ve onların idamını isteyen Ali Kemal'in oğlunu getirip Türkiye Cumhuriyetine büyükelçi yaparmıydık?

Türklerin en büyük zaafiyetlerinden biride büyük bir aşkla bağlı oldukları Allah,Peygamber ve Kuran sevgilerinin aleyhlerine kullanılmış olmasıdır.

Çünkü Türk Milleti kendisini; Cenab-ı Allah'ın Kuran'da buyurduğu ve mealen “Yeryüzünde öyle bir ordum var ki gazablandığım kavmin üzerine bu ordumu salarım” dediği ordunun mensubu olarak görmüş,bu ölçüde yaşamış,böyle yaşamaktan şeref duymuş ve insanlara da Allah'ın yaklaşılmasını istediği ölçülerde yaklaşmıştır.

Bu sebeble günümüzde dış odakların kontrolü altına girmiş olan cemaat ve tarikatlar,her zaman mert ve erkekçe hareket eden Türk Milletini gerçeklerden uzaklaştırarak pasifize etmek suretiyle gaflet çukuruna düşürmüşlerdir.

Türk Milleti inancı vesilesi ile olaylara hep iyi niyetli olarak bakmıştır.Din kardeşlerine ve yaratılmışların en şereflisi olarak gördüğü insanlık alemine daima el uzatmış,onlarla ekmeğini ve vatanını paylaşmıştır.

Karşılığında gördüğü muamele günümüzde bütün çıplaklığı ile ortadadır.
Meydan Türk olsa bile kendini Türk olarak görmeyenler ile kendileri de Türk olmayanlara kalmıştır.

Türklerin yaptığı ise Cumhuriyet döneminde Simav Belediye Başkanlığı yapmış olan Etrakoğlu Ahmet Efendi'nin “Simav'a Yunan birlikleri girdiğinde bayram yapanlar ile kurtuluştan sonra Cumhuriyet Bayramını kutlayanlar ne yazıkki aynı kişilerdi.Biz Kuva-yı Milliyeciler ise kurtuluştan sonra görevimizi yapmanın huzuru ile köşemize çekildik.Meydan gene onlara yani iş birlikçilere kaldı.” dediği gibidir.

Türk Milleti günümüzde olduğu gibi yıllardır siyasi, ekonomik,psikolojik operasyonlara maruz kalmıştır.

Elbet bu günlerde geçecektir.Binlerce yıllık mazisi olan Türk Milletinin asli cevheri çok sağlamdır.Yapılacak tek şey siyasetin içine girmek meydanı “bu millet”çilere ve iş birlikçilere bırakmamaktır.Sonrasında mutlaka ama mutlaka hesap defteri açılmalıdır ve açılacaktırda.


862 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YESEVİ DERGİSİ’NİN MART SAYISINDA TÜRK-YUNAN İLİŞKİLERİNİ YAZDIK... - 08/03/2016
YESEVİ DERGİSİ’NİN MART SAYISINDA TÜRK-YUNAN İLİŞKİLERİNİ YAZDIK...
BODRUM'DAN CERATTEPE'YE YAĞMA !.. - 01/03/2016
BODRUM'DAN CERATTEPE'YE YAĞMA !..
6-7 EYLÜL'Ü BİLİYORSUNUZ YA 29 OCAK'I ? - 26/01/2016
6-7 EYLÜL'Ü BİLİYORSUNUZ YA 29 OCAK'I ?
DIŞ POLİTİKA VE BALKANLAR - 14/01/2016
DIŞ POLİTİKA VE BALKANLAR
BULGARİSTAN TÜRKÜYMÜŞ ! - 14/09/2015
BULGARİSTAN TÜRKÜYMÜŞ !
ENAYİ YERİNE KONDUĞUMU BİLİYORUM ! - 14/09/2015
ENAYİ YERİNE KONDUĞUMU BİLİYORUM !
30 AĞUSTOS'TA TÜRK OLMANIN ZORLUĞU !.. - 30/08/2015
30 AĞUSTOS'TA TÜRK OLMANIN ZORLUĞU !..
BİR ERMENİNİN AĞZINDAN GERÇEKLER ! - 27/08/2015
BİR ERMENİNİN AĞZINDAN GERÇEKLER !
DÖRDÜNCÜ TRAVMA ! - 19/08/2015
DÖRDÜNCÜ TRAVMA !
 Devamı