• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.98237.0103
Euro8.26608.2991
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret2457991

                      

''FARKI FARK ETMELİ İNSAN.. Farkı fark etmeli, fark ettiğini de fark ettirmemeli.. Ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti yarın meçhuldür... O halde ömür dediğin bir gündür, o da bugündür...''

DOST ACI SÖYLER
 
Sevgili gönül bekçileri HEPİNİZE MERHABA..

Umarım iyi ve güzel günler geçirmektesinizdir diyemiyorum;Okullar açıldı yazdan çıktık yeni bir döneme girmekte olduğumuz bu günlerde pek tabi ki hepimizin bireysel sorunlarının yanı sıra toplum olarak ta yaşadığımız sorunların varlığını yok sayamayız.
 
Toplum olarak yaşadıklarımıza baktığımızda alın yazısı mı yoksa kul yazısı mı diye sormadan edemiyorum.Alın yazısı ise yapacak bir şey yok.. Takdir yüce mevlanındır.Fakat kul yazısı ise değişmeye mahkumdur.
 
Sevgili gönül dostları..

Gümülcine Ermeni Ortodoks kilisesi'nin kuruluşunun 180.nci yıldönümüne İstanbul Rumlarının dini lideri ve Hıristiyan Ortodoks dünyasının patriği Bartholomeos'un da katılacağını basından öğrenmiş bulunmaktayım.

Öncelikle Sayın Bartholomeos'un Batı Trakya ya gidecek olması beni fevkalade sevindirmiştir.

Kendisiyle iki defa görüşmem oldu.. Her iki görüşmede de İstanbul ve Batı Trakya'daki Azınlıkların sorunları üzerinde dilimizin ve aklımızın elverdiği ölçüde durduk.

Sayın Bartholomeos çok zeki ve liyakat sahibi olmakla kalmayıp, kendisinin önemli bir diplomatik misyonu da olduğunu yakinen gördüm.

Bu görüşmeler bana rahmetli Sayın Dr. Sadık Ahmet'in hapse girdiği tarihi hatırlatmıştı. Sayın Bartholomeos o zaman Kadıköy İlçemizin Mitropolitiydi.

Çok açık ve net olarak ifade edeyim; Sayın Dr. Sadık Ahmet'in karşılığı olabilecek tek kişi Sayın Bartholomeos tu. Tabi bu düşünceler benim şahsi görüşümdür.

Bunları niye yazıyorsun diyeceksiniz gelmek istediğim bir nokta var.

Sayın Bartholomeos bir Marka dır. Çok önemli bir değeri vardır. İster kabul edelim ister etmeyelim.

Ben olması gerekenleri kendisine yaptığımız görüşmede dile getirdim. Takdir kendilerinindir.

Batı Trakya ya bir ziyaret yapmasını ve bu ziyaret vesilesiyle seçilmiş müftülerimizin makamlarına konuk olmasını ve sonrasında da aynı şekilde seçilmiş müftülerimiz kendilerini ziyaret ederek çok önemli bir yolu açmış olabileceklerini dile getirmiştim.

Belki benimki bir rüya olabilir.. Ama hayal etmesen rüya dahi göremesin.. Bırak gerçekleştirmeyi.

Sevgili gönül bekçileri..

Önemli olan niyet. İhtiyacımızın olduğunu tespit etmek. İhtiyaç var mı yok mu? Fırsatları yakalamak lazım.

Hadi sende.. Bir papazdan ne bekliyorsun? diyebilirsiniz. O sadece bir papaz değil. Dünyanın en üst seviyedeki devlet adamları İstanbul'a geldiklerinde muhakkak kendisini ziyaret ederler..

Bu ziyaretlerin amaçlarına burada değinmek bu günün konusu değil.

Açık bir dille ifade etmek isterim ki Gümülcine'ye ziyareti sırasında bende kendisini karşılayıp ‘memleketimize hoş geldiniz' demek isterdim.Daha da öte giderek Yunanistan'ın dışişleri bakanlığına bağlı bulunan siyasi işler şube müdürü sayın Nikos Piperingos'la da muhakkak bir görüşme yapacağını ümit eder ve Müftülüklerle ilgili sorunumuzu paylaşmasını temenni ederdim.

Ve ziyaretim sırasında kendisine verdiğim çerçevelenmiş,

FARKI FARK ETMELİ İNSAN cümleleriyle başlayan ve anonim içeriği olan şiir olarak düzenlenmiş tabloyu hediye edince de ''çok mükemmel sözler Yunancaya da çevirip gelen misafirlerime bende takdim edeceğim .'' demiştir.

Bir bölümünü hatırlatarak yazımı noktalıyorum

Kalın sağlıcakla..''FARKI FARK ETMELİ İNSAN..

Farkı fark etmeli, fark ettiğini de fark ettirmemeli..

Ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti yarın meçhuldür...

O halde ömür dediğin bir gündür, o da bugündür...''

 
 
Ferruh ÖZKAN
RBF Genel Başkan Yardımcısı
Yuntürk Der.Genel Başkanı
fozkan57@hotmail.com
21.09.2014-İstanbul
 


714 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın