• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.89385.9174
Euro6.53666.5628
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret2428710

                      

“Hrisi Avgi” (Altın Şafak) üyeleri Gümülcine’de ani baskın düzenlediler.“ALTIN ŞAFAK” ÜYELERİNDEN GÜMÜLCİNE'DE TÜRK AZINLIK HALKINI KORKUTAN YÜRÜYÜŞ
 
“Hrisi Avgi” (Altın Şafak) üyeleri Gümülcine’de ani baskın düzenlediler.

5 Nisan 2014 Cumartesi saat 18:45 civarında yaklaşık 60 kişilik bir grup ellerinde Yunanistanve Nazi bayrakları ile polisi de atlatarak, Gümülcine sokaklarında TÜRKLER VE TÜRKİYE aleyhine sloganlar atarak yürüdüler. 
Gümülcine Türk Gençler Birliği önünden ve Türklere ait işyerlerinin önünden geçen grup ‘TÜRKLER BATI TRAKYA'DAN DIŞARI’ ‘DEFOLUN TÜRKİYE’YE’ ‘TÜRK BAŞKONSOLOSLUĞU KAPATILSIN’ sloganları attılar ve Türklere hakaret ettiler.

Daha sonra Gümülcine Şehir Meydanı'na giderek "Altın Şafak" bürolarına giren grup kısa süreliğine de olsa terör havası estirdi. 
Kalabalık GTGB’nin önünden geçerken Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı hakkında ve de GTGB hakkında hakaretler içeren sloganlar atarak yazılı bir de broşür dağıttılar.
 
Broşürde Türkiye Gümülcine Başkonsolosluğu’nun kapatılması istenirken,Türk İşadamları ve Türkler ile Ziraat Bankası aleyhine yazılanlar da dikkati çekti.


 
'Brosür Başlığı: TÜRKLER TRAKYADAN DEFOLUN
Broşür sonu Koyu yazılar: TÜRK İŞ ADAMLARI TRAKYADAN DEFOLUN..KANUNSUZ TÜRK BAŞKONSOLOSLUK KAPATILSIN!..TÜRK BAŞKONSOLOSLUĞU ÜLKE BÜTÜNLÜĞÜMÜZ VE MİLLİ ÇIKARLARIMIZ TEMELLERİNE BOMBA KOYUYOR..

Yürüyüşün Yunan Kipi Gümrüğünün Avrupa Birliği vatandaşı olmayanlara  Yunanistan’a girişe izin verilmemesi ve Atina’da EOKA Anıtının Devlet töreni ile açılmasının hemen ardından düzenlenmesi dikkat çekti.

 
Fotoğraflar : Birlik gazetesi


891 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın