• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.98237.0103
Euro8.26608.2991
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret2457998

                      

‘BATI TRAKYA’DA ZULÜMLER NE ZAMAN SONA ERECEK’

‘BATI TRAKYA’DA ZULÜMLER NE ZAMAN SONA ERECEK’

Irk ayrımının kınadığı, insan haklarının savunulduğu, tahakküm ve işkencelerin lânetlendiği çağımızda, yıllardır Yunan emperyalizmin ayakları altında, inim inim inletilmekteyiz.

Burası Batı trakya... Burada inim inim inleyenler var. siz değerli okuyucularım. Aziz Batı Trakya´lı hemşehrilerim. Özgürlük ve kurtuluş savaşlarının verildiği, ırk ayrımının kınadığı, insan haklarının savunulduğu, tahakküm ve işkencelerin lânetlendiği çağımızda, yıllardır Yunan emperyalizmin ayakları altında, inim inim inletilmekteyiz. Yasal ve kişisel hürriyet haklarından tam 90. yıldır mahrum olduğumuzu da rahatlıkla söyleyebilirim.

Batı Trakya Türkleri Almanya Düsseldorf:Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sekreteri ve ( Eski) basın sözcüsü Ali AYAZMALI yaptığı yazılı açıklamada ´´Yunanlılar Türk Vakıf ve arazilerini istimlâkle Osmanlı devletlerinden kalma değerleri yağma ediyorlar.´´ dedi. Batı Trakya´da Yunanlıların Türk Vakıf ve diğer mümbit arazilerini eie geçirmek için çeşitli oyunlar düzenlediklerini belirten ( Eski- Sözcü ) açıklamasında özetle şunları söyledi. ´´Milletlerarası Anlaşmalarla korunması gereken Batı Trakya´daki Türk Vakıf malları, 1967. De Papadopulos Cunta zamanında başlatılan ´´Büyük- Gasp) yoluyla Kardeşlerimizin ellerinden ne pahasına olursa olsun, zorla alınıyor. İskeçe´ye Bağlı İnhanlı köylülerine ait olan arazilerden sonra, Gümülcine´nin çok yakınında bulunan bu köylülerin arazileri de Üniversite yapılmak bahanesi ile, 1978. Yılında gaspedilmişti. Tam 3.850 dönüm verimli arazi gaspedildiğinden bu güne kadar boş durmaktadır. Sade bir üniversite ve birkaç ek bina yapılmıştır. AYAZMA- EŞEKÇİLİ-GEBELCİLİ- BULATKÖY ve ÇEPELLİ Köylülerine ait olan bu araziler ´´Gasp´´edildiği ´´ tarihten günümüze kadar, Bu 5 köyün İnsanları çok sıkıntılar çekmektedir.

Yunanistan’da “TÜRK düşmanlığı” var hızıyla devam ediyor. Her ne pahasına olursa olsun LOZAN Andlaşmasından günümüze kadar, Yunanlılar Batı Trakya da yaşayan bizleri hayatlarından ve canlarından bezdirmek suretiyle azaltmaya- yoketmeye karalı olduklarını açıkça göstermektedir. Türkiye dediğimiz Anavatanımızın iyi niyetli insanlarıda, Türkiye´deki Bizans artıklarını, kalıntılarını bir tarihi eser görerek milyarlar sarfederek yapılan kazılarla restore etmeye çalışıyor. Batı Trakya da bulunan Türkler ve Türk eserleri ise tamamen yok edilmiş sayılır. Ben şu anda 70. Yaşındayım.Yunanistan´ın başına idareci olarak, Krallık, Cunta ve isterse Cumhuriyetçiler gelsin hiç bir şeyin, Batı Trakya Türkleri için değişmediğini görmekteyim. Gizlice ve sinsice Yunan oyunları oynanmaya halâ devam etmektedir.

Hiç utanmadan başta Atina olmak üzere müstakil eyalet valileri de bu Pis görevlerini sürdürerek Batı Trakya´da ki; Türkleri yoketmeye çalışıyorlar.  Zamanın Gümülcine valisi ´´ TÜRK DÜŞMANI´´ olan Fotios tarafından GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİMİZİN TABELASI SÖKTÜRÜLMÜŞTÜ. Halâ bu tabela yerine asılmadı. Batı Trakya´da birçok yasaklarla ve işkencelerle yapılan baskıların kalkmasını beklerken bilhassa  ´´Baskı çemberi´´ iyiden iyiye daraltılmıştır. 150 Bin Batı Trakyalı Türkün nefesleri dahi kontrole ve tahhide tâbi tutulmaktadır. Sözde demokrasi ülkesi. Sözde Avrupa Birliği üyesi olan, Yunanistan dünyanın en yalancı en sahtekar ve bir okadar da ´´SOYSUZLAR´´ ülkesi de deyebilirim. Bizler Lozan Andlaşmasından günümüze kadar birgün bile olsun hiç rahat nede refah görmediğimizi de rahatlıkla söyleyebilirim.

Yunan idarecileri son yıllarda bu ´´ ŞEYTANİ´´ tutumları ile Batı Trakya Türkünün sabrını taşırmıştır. Bu sabır daha ne kadar devam eder bilinemez. Ne varki LOZAN Andlaşması Mütekabiliyeti esaslarını esas aldığına göre bizlere... Yani sizlerin Kan Kardeşleriniz olan, Batı Trakyadaki Soydaşlarınıza İnsanlık ve vatandaşlık haklarını ergeç Türkiye ve Garantör olan imzacı devletler acaba?...Ne zaman sahip çıkacaktır.?...Sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu baskılar mutlaka kalkmalıdır. Yeter,yeter...Bıçak kemik´e dayandı diyoruz. Bu baskılar kaldırılmadığı takdirde Batı Trakya´da zulüm ve işkenceler devam ederken, İnsan Hakları savunucuları ve Strasbourg sesimizi ne zaman duyacaktır?...Batı Trakyalı Türkler olarak,Yunan yöneticilerine ve bütün dünya´ya sesleniyorum. Sesleniyoruz:  ´´Yunan Cumhuriyeti sadece Yunanistan´da yaşayan Yunan asıllılar için midir?...Allah cezanızı ve belanızı versin diyorum. Orada doğduk, orada Yunan ordusunda 2. Yıldan fazla Askerliğimizi yaptık, vergimizi verdik. Daha ne yapalımki?...Batı Trakya Türkleri sizlere neyledi?...Biz Batı Trakya´da yaşan Türkler Yunanistan Cumhuriyeti nimetlerinden insancıl ve eşit dediğiniz sizin anayasanızdan ve vatandaşlarına tanıdığı haklardan yaralanmak için daha ne kadar bekleyeceğiz. Mahrum bırakılma ( Mahkumiyetine) daha ne kadar devam edeceksiniz be Şerefsizler. Demokrasiyi dünya´ya biz gönderdik diyorsunuz. Doğrudur. Bunda bir itrazımız yoktur. Gel gelelim Demokrasi sizden çıkmıştır ve ne kadar Yalancı - Adi ve bir okadar da Soysuz bir Millet olduğunuzu anlamış ve o demokrasi bir daha size yani Yunanistan geriye dönmemiştir. Aklınızı başınıza alınız. İyi niyetli olan Yunanlıları da selamlıyorum.´´Sashereto´´.


Ali Ayazmalı

 
Kaynak:Yuntürk derneği1234 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın