• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      

Merkez Seçim Komisyonu’nun toplantısında, değişik belediyelerdeki 62 oylama yerinde oyların yeniden sayılacağı açıklandı

Kosova´da 62 Oylama Yerindeki Oyların Yeniden Sayılmasını Kararlaştırdı
 
Merkez Seçim Komisyonu’nun toplantısında, değişik belediyelerdeki 62 oylama yerinde oyların yeniden sayılacağı açıklandı
 
Yeniden sayılacak oylar arasında 24 belediye başkan adayına verilen oylar bulunuyor.  Oysayım ve Sonuçlar Merkezi’nin verilerle ilgili uyumsuzluğun mevcut olması nedeniyle oyların yeniden sayılmasının kararlaştırıldığı bildiriliyor.
 
Oysayım Merkezindeki malzemelerde kapatma şeritlerinin  FPR-de kaydedilmiş numaralarla uyum içinde olmadığından dolayı, oysayım işlemleri tekrarlanmalı. Oysayım tekrarlanması için diğer bir sebebi emniyet şeridinin yokluğu veya şerit numarasının FPR-de kaydedilen numarayla uyum içinde olmadığı teşkil ediyor.

Oylama yerlerinden gelen malzemelerle ilgili yapılan yoklamalarda kabul edilen, kullanılan ve kullanılmayan oy pusulaları arasında uyumsuzluk yanısıra bazı durumlarda da kullanılan ve kullanılmayan çuvallar numaralarında da bir uyumsuzluk veya çuvallarda numaraların hiç olmadığı göze çarpmaktadır.

Bundan başka orada kabul edilen hassas malzemenin eksik olduğu ya da bazı durumlarda emniyet zarfların yokluğu veya şartlı oylamada bazı seçmenlerin imzalarının bulunmaması oyların tekrarlanmasına sebep olduğu duyurulmaktadır.(kosovahaber)


593 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın