• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

.

Bir asıra bedel 15 yıllık hizmet-21.Ocak 2012

Filizler ATKSD 15 yaşında.Yeni dün başlamıştık. Kimse bu çocuklara güvenmiyordu. İşini bilen dernek kurucuları bu çocuklara inanmıştı. Tam 15 yıl hizmet.

Kosova, Makedonya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Romanya, KKTC, Türkiye ve Türk dünyasında ad yapan filizlerin derneği. Yorulmadılar durmadılar, Türk bayrağına sarılıp, Atatürk yolundan hep yürüdüler ve başardılar.

En zor günlerde sahne aldılar, bombayla tehdit edildiler, korkmadılar sahneye çıktılar ve bugünlere taşındılar. 15 yıl çok az bir müddet ama hizmet çok büyük. Balkanlar’da sönmeyen Türk kültürünün bir ateşi Filizler ATKSD, Ocak ayında 15.yıldönümünde bütün üyeler bir araya gelecektir.

Kimlerden başlasam ki: Furkanlardan mı, Levnetlerden mi, Yusuf, Gökhan, Fehmi, Ertanlardan mı, yoksa Şeyda, Bilge, Feray, Dua, Sevgi, Sebahat, Ferda, Cansu, Gökben, Derya, Fulin, Fatihalardan mı! Bir araya gelip Kosova sahnelerinde Filizlerin söylediği Çırpınırdır Karadeniz,Türkiyem Cennetim, Memleketim,Türkiyem İçin,Türkiyeyi Çok Sev Oğlumdan mı ,yoksa Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’dan mı! Hatırlayaklar Yalovayı, Mamuşayı, Saraybosnayı, Priştineyi, Levkoşayı, Gilanı,Yeni Pazarı, Mecidiyeyi, Malatyayı, İstanbulu, Sofyayı,Tekridağı, İzmirin Karşıyakasını, Mitroviça Vuçıtırnı, Gşrneyi, Güzelyurdu, Çalıklıyı, Kalkandelen Üskübü, Senica ,Tutini, Dragaşı, Brodu, Kastamonuyu, Bükreşi, Ankara, Bursayı ve daha neler konuşalım.

1997 yılının 10 Kasım Prizren Kültür Evinde bir ilk devlet kurumlarında, Atatürkü Anma oratoryasını, dop dolu salonu ve seyircilerimizin gözyaşlarını konuşalım. Sahnelerde açılan Türk bayrağını ve Türkiye Türkiye seyircimizin sesini hatırlıyacağız hep beraber. Evet hepsi bunlar Filizlerdir ve başka olmazlar. Tüm bunları yaşamak ne kadar güzel bir hatıra. Türk kültürüne hizmet etmek ne kadar güzel bir hizmet.

Milli varlığını korumaktan güzel bir şey var mı ki bu güzel dünyada. Sayın üyemiz Beraber verdiğimiz emeğin, hizmetin kutlamasını yine beraber yapmak bizce çok uygun olacaktır Filizler ATKS 15 yıl içerisinde üye olanları, olmayanları, ama destek sunanları, evlilik kuran üyelerimizin beylerini, hanımlarını, küçüklerimizin velilerini kutlamaya bekliyoruz. Kutlama 29 Ocakta Törenli Akademiyle başlayacaktır ve 04 Şubat akşam yemeği ve yapılacak eğlenceyle sona erecektir.

Katılmak isteyenler daha fazla bilgi Türk Dernekler Evinde alabilirler.

Kosova temsilcimiz Filizler ATKSD’nin 15.nci kuruluş yılını kutlar, Ferhat Derviş başta olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ayhan BÖLÜKBAŞI

Rumeli Balkan Federasyonu

Genel Başkanı1024 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın