• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU

BİZ BALKANLARA TÜRK GİTTİK, TÜRK DÖNDÜK! TARİH ÖĞRENİN!

BİZ BALKANLARA TÜRK GİTTİK, TÜRK DÖNDÜK! TARİH ÖĞRENİN!

BİZ BALKANLARA TÜRK GİTTİK, TÜRK DÖNDÜK! TARİH ÖĞRENİN!

16 Eylül tarihinde Habertürk Tv’de yayınlanan “Fatih Altaylı ile Teke Tek” programında konuşan Ortadoğu Araştırmalar Merkezi(ORSAM) Başkanı, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Uysal “bu insanlar Türk diye gelmedi, sığınmak için geldi, işgalden kaçtılar, geldiklerinde dil bilmiyorlardı” sözleriniyle tarih bilgilerinin ne kadar zayıf olduğunu göstermiştir.

6 asır tüm Balkan Yarımadası Osmanlı Devleti sınırları içerisindedir. 1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı sonrası 2,5 milyondan fazla Türk Balkanlardan kovulmuştur.

Biz Türk isimlerimiz zorla değiştirilmeye çalışıldığı için, Türkçe eğitim kurumlarımız, Camilerimiz ve Kuran Kurslarımız kapatıldığı için, Hacca gitmemiz ve sünnet olmamız engellendiği için, cenazelerimizin yıkanma usulü yasaklandığı için, Arapça ve Türkçe yazılı çeşme ve mezar taşlarımız paramparça edildiği için ve bütün bu uygulamalara direniş gösterdiğimiz için canımızı verdik, kanımızı verdik, hapis yattık, bin bir türlü işkence gördük ama BAŞKALARI GİBİ milletinden, milliyetinden, dininden, vatanından ve bayrağından asla taviz vermedik. Bizi başkalarıyla karıştırmayın, TARİH ÖĞRENİN!

RUBAFED
 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın