• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Rumeli-Balkan-Dernekleri-Federasyonu-957187054375801/
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

                      

RUBAFED BAYRAMPAŞA’DA

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Bayrampaşa’daki yeni binasına taşındı.

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Bayrampaşa’daki yeni binasına taşındı.
RUBAFED BAYRAMPAŞA’DA

05 Şubat 2018

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’nun (RUBAFED) Genel Merkezi, Bayrampaşa’ya taşındı.

Rumeli-Balkan camiasının sorunlarına daha etkili çözümler üretebilmek ve daha köklü bir şekilde yaklaşabilmek için ortak hareket edilmesi düşüncesiyle 2006 yılında Fatih’te kurulan RUBAFED’de geçtiğimiz aylarda yapılan kongrede 5. dönemde başkanlığa Kamuran Atakan seçilmişti.

Kamuran Atakan’ın başkanlığa seçilmesinin ardından derneğin genel merkezi, Rumeli Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları’nın da yardımlarıyla Bayrampaşa’ya taşındı.

RUBAFED, bundan sonra faaliyetlerini Abdi İpekçi Caddesi üzerinde bulunan Yeni İnci İş Merkezi’nde sürdürecek.

Yaklaşık Türkiye ve yurtdışında 59 derneğin üye olduğu Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu, daha önce faaliyetlerini Fatih’teki genel merkezinde sürdürüyordu.

Abdi İpekçi Caddesi üzerindeki binanın dış cephesine üzerinde “Muhacirler kaybedilmiş toprakların aziz emanetleridir” yazısı bulunan büyük boy Atatürk resmi bulunan binada derneğin ismi de gece aydınlatmasıyla dikkat çekiyor.

RUBAFED, Bayrampaşa’daki yeni genel merkezindeki ilk toplantısını dün akşam Kamuran Atakan başkanlığında gerçekleştirildi. 

RUBAFED Genel Başkanı Kamuran Atakan yaptığı açıklamada, “Yeni yerimizin tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dönemde yeni yönetim kurulumuz ile birlikte bu görevi en iyi şekilde üstleneceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Biz Rumeliler olarak çok büyük bir camiayız. Birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece, büyük başarılar elde edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.
Kaynak:
http://www.pasavizyon.com/rubafed-bayrampasa-da#.WtSj3tRuYy5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın