• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/rumelibalkanfed

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387
Hava Durumu
Takvim
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam93
Toplam Ziyaret2428769

                      

Çöl Kaplan'ı Fahrettin Paşa'yı mezarı başında andılar

Rumeli Balkan Türkleri, Fahrettin Paşa’yı mezarı başında andı.


Çöl Kaplan'ı Fahrettin Paşa'yı mezarı başında andılar

Rumeli Balkan Türkleri, Fahrettin Paşa’yı mezarı başında andı.Bulgaristan Rusçuk doğumlu Fahrettin Paşa (Ömer Fahrettin Türkkan) bugün İstanbul Aşiyan Mezarlığı’nda mezarı başında anıldı.

Çöl Kaplan’ı olarak bilinen Fahrettin Paşa’nın mezarı başında dualarla anılmasına, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu (RUBAFED) Genel Başkanı Kamuran Atakan, Rumeli Balkan Stratejik Merkezi(RUBASAM) Başkanı Mesut Başkır ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Balkan kökenli Gazeteci-Yazar Vedat Yenerer de katıldı.

RUBAFED ve RUBASAM adına Başkan Vekili Süheyl Çobanoğlu Fahrettin Paşa’nın mezarı başında bir konuşma yaptı.


Mezarı başında bir konuşma yapan Süheyl Çobanoğlu şöyle konuştu:
 
RUBAFED ve RUBASAM’ın Başkanı ve değerli üyeleri, muhterem hemşerilerim ve  Sayın Basın mensupları, bugün kabri başında toplandığımız Medine müdafii , Çöl Kaplan’ı Merhum FAHRETTİN PAŞA’nın aziz hatırası önünde saygıyla eğilerek sözlerime başlamak istiyorum. Aziz Türk milletinin masum evlatları, Birinci Dünya Savaşı’nın meşum günlerinde 50 derece çöl sıcağında açlık, hastalık ve sefalet içinde cephelerde çekirge yiyerek 2 yıl 7 ay boyunca İslam’ın kutsal şehri Medine’yi ve Peygamber efendimizin kabrini  korumak için kanlarını döküp, canlarını verirken, ecdadımızın aziz hatıralarına saygısızlık edenlerin ataları, Hristiyan İngilizlerden aldıkları altınlarla İslam’ın halifesine isyan etmişler,  askerimizi arkadan vurarak kahpelik etmişlerdi.”

Süheyl Çobanoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Dün  olduğu gibi bugün de sömürgeci Hristiyanların emrinde olan soytarı kılıklı kişilerin fikir ve düşüncelerinin hiç bir önemi olmasa da bilinçaltında yatan alçaklıklarının tescili için bir vesile olmuştur... Bühtanda bulunanlar, ahlak, edep, vicdan, vefa kavramlarıyla izah edilemeyecek tutumlarıyla İslam tarihine ve insanlığa ihanet etmişlerdir. Fahrettin Paşa din-iman-Allah-Peygamber ve vatan uğruna Peygamber kabrini ve Medine’yi korurken, Hristiyan İngilizlerle işbirliği yapıp Müslüman Türk askerlerini kalleşçe arkadan vuranların torunlarını alçak iftira ve yalanları nedeniyle şiddetle kınıyor ve özür dilemeye davet ediyoruz.”
Kaynak:http://www.haberayyildiz.com/gundem/col-kaplani-fahrettin-pasayi-mezari-basinda-andilar-7889h.html

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın